תמיכה מפתיעה: יהודי תימן מפגינים למען הרודן

נשיא תימן עלי עבדאללה סאלח, שנמצא תחת לחץ עצום להתפטר, קיבל אתמול משב רוח מרענן ולא צפוי מצד הקהילה היהודית בתימן. עשרות יהודים השתתפו אתמול בעצרת תמיכה בדיקטטור השולט בתימן מזה 33 שנה, והסבירו: יחסו של הנשיא ליהודים תמיד היה טוב, ועכשיו הם מוקירים לו תודה

חיזוק לרודן ממקור לא צפוי. עשרות מחברי הקהילה היהודית בתימן יצאו אתמול לרחובות וקיימו עצרת תמיכה בנשיא המכהן עלי עבדאללה סאלח, הנמצא כבר שבועות ארוכים תחת לחץ עצום להתפטר מצד גורמי האופוזיציה במדינה.

היהודים שהחליטו לתמוך בנשיא התימני הסבירו כי התמיכה נובעת מכך שיחסו של סאלח כלפיהם תמיד היה טוב למדי. בנוסף, הם החליטו לשגר מכתבים ברוח הזו לקונסוליות הזרות במדינה ולנסות לעשות כל שניתן כדי להשאירו בשלטון.

בתימן חיים היום מאות יהודים בודדים בלבד, עשרות מהם החליטו אתמול לתמוך בנשיא, על אף ההתנגדות הרבה למשטרו בקרב העם התימני.

תזכורת: סאלח הסכים לפרוש תמורת חסינות

בתום חודשים של מהומות דמים בתימן, הסכים הנשיא עלי עבדאללה סאלח לפני עשרה ימים, לקבל עסקה בתיווך מדינות המפרץ הפרסי לפיה יעביר את סמכויות השלטון לאופוזיציה, בניסיון לסיים את שפיכת הדמים במדינה. בתמורה יובטח לסאלח כי לא יועמד לדין - כך דיווחה הטלוויזיה הממלכתית בתימן.

על פי הדיווחים מתימן, שני הצדדים - סאלח והאופוזיציה בתימן הסכימו לעסקה באופן עקרוני, אבל הנשיא עדיין לא חתם עליה רשמית. פקיד במשרד החוץ התימני סיפר אז כי "העסקה קובעת שעל סאלח לעזוב את השלטון בתוך 30 יום, ועם זאת מספקת חסינות מלאה עבור סאלח ועבור אלה ששירתו את משטרו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק