אחרי החיסול: פעילי הג'יהאד אבלים - ומאיימים לנקום

תומכיו של בן לאדן מתקשים לקבל את הידיעה על חיסולו, ובפורומים באינטרנט המזוהים עם אל-קעידה ושלוחותיה כבר מבטיחים כי הנקמה - בוא תבוא: "זה שבן לאדן מת לא אומר שהג'יהאד בא לסופו"

הלם לפעילי הטרור. צילום ארכיון (חדשות 2)

אתרי האינטרנט המזוהים עם הג'יהאד העולמי גועשים מאז שעות הבוקר, עם פרסום הידיעה על חיסולו של מנהיג ארגון אל-קאעידה אוסאמה בן לאדן. רוב הפעילים והגולשים שם עדיין מתקשים להאמין לידיעה, אך לא נרתעים מלשגר איומים לנקמה כואבת – אם יתברר שרב המחבלים אכן חוסל כפי שהודיעה ארה"ב.

"אנו פונים לאללה בתקווה שהדיווחים הללו אינם נכונים", כתבו כמה פעילים באתרי האינטרנט המזוהים עם ארגונו של בן לאדן, והוסיפו: "שאללה יקלל את אובמה".

מאז שעות הבוקר מתפרסמים איומים רבים באתרי האינטרנט האיסלאמיים השונים. "אנו מבטיחים לאמריקנים להמשיך בדרך הג'יהאד", כתבו פעילי כמה ארגונים המסונפים ל"אל-קעידה". "בן לאדן אולי מת, אבל המסר שלו על הג'יהאד לעולם לא ימות".

במקביל, ברשת הטלוויזיה הקטארית "אל-ג'זירה", שהייתה "שופרו" של בן לאדן ב-10 השנים האחרונות והייתה ליחידה ששידרה את קלטות השמע שפרסם, ממשיכים לסקר בהרחבה את חיסולו של הטרוריסט המבוקש מספר אחת בעולם.

בין היתר, שודר שם ריאיון עם חוסיין טאהר אוויס, מפקד תנועת "א-שבאב אל-מוג'אהדין", ה"גרורה" הסומלית של אל-קאעידה: "העובדה שבן לאדן מת אינה אומרת שהג'יהאד בא לסופו", איים. "גורלם של בכירים רבים היה דומה, והג'יהאד המשיך – וימשיך".

הפרשנים הערבים בטוחים: אובמה הבטיח לעצמו קדנציה נוספת

דיווחי תחנות הטלוויזיה הערביות סביב חיסולו של בן לאדן כללו גם פרשנויות מצד עיתונאים בכירים, שהעריכו כי ההישג האמריקני "יעניק לברק אובמה ארבע שנות כהונה נוספות בבית הלבן".

אותם פרשנים העריכו כי החיסול צפוי להיות נקודת מפנה בתמיכת האמריקנים באובמה, אחרי תקופה ארוכה שסבל מירידה חדה בפופולאריות שלו. העיתונאים הערבים הדגישו גם כי המבצע בפקיסטן אף מקבל משנה חשיבות לנוכח העובדה שאובמה לא  שירת בעברו בצבא האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת