חמאס: לא עוזבים את דמשק

למרות הדיווחים על כך שבכירי חמאס התבקשו לעזוב את סוריה, נציגי הארגון מכחישים בתוקף. גורמים בחמאס מסרו לסוכנות הידיעות הסינית כי הם ימשיכו לנהל את ענייני הארגון מדמשק, וכי הם לא שוקלים מעבר לקטאר

חמאס: אנו נשארים בדמשק (רויטרס)

לא הולכים לשום מקום: בניגוד לדיווחים קודמים, תנועת חמאס מכחישה כי בכוונתה להעביר את מטה המפקדה שלה מדמשק לקטאר. מוקדם יותר היום דווח כי ההנהגה התבקשה לעזוב את דמשק וכי חאלד משעל ייצא בימים הקרובים מהמדינה.

בכיר חמאס בעזה, סלאח אל-בראדאוויל, סיפר לסוכנות הידיעות הסינית כי "לא יצאה הנחיה או הודעה על עזיבת דמשק". גם עיזאת אל-רישאק, בכיר מהמטה הסורי, סיפר כי אין לתנועה כוונה לצאת מסוריה וכי הם ממשיכים לנהל את הארגון מהמדינה.

העיתון אל-חייאת פרסם הבוקר כי ההנהגה הסורית ביקשה מחמאס לעזוב, מאחר והארגון הביע הזדהות עם מאבק המחאה של האזרחים כנגד השלטון.

הבוקר: אל חייאת מפרסם כי חמאס עוזב את סוריה

אחרי שנים בהם הונהג ארגון חמאס מדמשק, פרסם הבוקר עיתון אל חייאת היוצא לאור בבריטניה כי הנהגת הארגון תעזוב את סוריה. על פי הפרסום, ההנהגה פנתה למצרים וירדן בבקשה להעביר אליהן את מטה הפיקוד, אך נתקלה בסירוב. עם זאת, מצרים הסכימה להקים בשטחה משרדים של הארגון.

בסופו של דבר, נענתה הנסיכות קטאר לבקשת הארגון ועל פי הדיווח, לשם תועבר ההנהגה. אולם, קטאר סירבה לתת מקום למנהיגיה הצבאיים של הארגון והסכימה לארח בשטחה רק את ההנהגה הפוליטית שלה. ככל הנראה, ההנהגה הצבאית תעבור לרצועת עזה. על פי הדיווח, מנהיג התנועה חאלד משעל יעזוב את סוריה בקרוב לקטאר.

במקביל מפרסם העיתון, כי אחמד ג'יברי, בכיר של הזרוע הצבאית של הארגון, נפגש במצרים עם בכיר במודיעין המצרי, כחלק מהמעורבות המצרית במשא ומתן לשחרור גלעד שליט. ההתחממות ביחסים בין הארגון למצרים מתקשר לכך שהמדינה תארח את טקס השלום בין חמאס לפתח ביום רביעי הקרוב.