ארה"ב והאיחוד האירופי הטילו סנקציות על סוריה

אחרי שלמעלה מ-50 תומכי אופוזיציה נהרגו במהלך ההפגנות היום נגד משטרו של אסד, החליטו ארה"ב ואירופה לנקוט בסנקציות ממשיות נגד סוריה. ארה"ב תגביל את פעילות סוכנות המודיעין הסורית, ותנקוט בעיצומים נגד אחיו של הנשיא, בעוד שבאיחוד האירופי החליטו שלא למכור נשק לסוריה

הלחץ הבינלאומי על סוריה ממשיך להתהדק: הבית הלבן הודיע כי הוא נוקט בעיצומים נגד שירותי המודיעין הסורים, ונגד שניים מבכירי הארגון - אחד מהם אחיו של בשאר אסד. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הממשל האמריקני החליט להטיל את הסנקציות על סוריה בשל הפגיעה המתמשכת בזכויות אדם במדינה, בה נהרגו בשבועות האחרונים למעלה מ-500 תומכי אופוזיציה.

גם האיחוד האירופי החליט לראשונה לפעול בניסיון להפסיק את השימוש בכוח מצד משטרו של בשאר אסד. המדינות החברות באיחוד החליטו לאסור מכירת נשק לסוריה. בפגישה שנערכה בבריסל, הוחלט כי צוות מומחים יבחן הטלת סנקציות כבדות יותר על סוריה, כמו למשל איסור נסיעה למדינה והקפאת נכסיהם של בכירים סורים באירופה.

לפחות 48 מפגינים נהרגו לאחר תפילות יום השישי

סוכנויות הידיעות דיווחו כי כעשרת אלפים מפגינים מתומכי האופוזיציה בסוריה יצאו למחות בדמשק נגד שלטונו של הנשיא בשאר אסד. במוקדי ההפגנות ברחבי המדינה נורו למוות 48 מפגינים, כך נכתב באתרי האופוזיציה. אחת ההרוגות היא ילדה שנורתה בחזה מטווח קצר.

עדי ראייה סיפרו כי במהלך ההפגנות, ירו לעברם אנשי כוחות הביטחון אש, וגרמו לפציעתם של מאות מפגינים. במקביל, מדווחת סוכנות הידיעות הסורית כי ככל הנראה שבעה חיילים נהרגו ושניים נוספים נחטפו. "טרוריסטים אחראים לפעולה הנפשעת הזו", כך אומרים בכירים בשירותי הביטחון הסורים.