מתהדק הלחץ הבינלאומי על סוריה

בשל האלימות הקשה שמפעילים כוחות השלטון הסורים כנגד המפגינים, תדון מועצת הביטחון של האו"ם בהצעה לגנות את סוריה. במקביל, הודיע דובר הבית הלבן כי ארה"ב שוקלת להטיל סנקציות ולעקל נכסים סורים בארה"ב. "המטרה שלנו היא לשנות את התנהגות המשטר", הודיע דובר הבית הלבן

דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, הודיע הלילה כי בשל האלימות שמפעיל השלטון בסוריה נגד כוחות האופוזיציה, ארה"ב שוקלת להטיל סנקציות. בין הסנקציות שנשקלות: הקפאת נכסים וחשבונות בנק של בכירים סורים בארצות הברית. "סנקציות לוחצות על ממשלים ומשטרים לשנות את התנהגותם, וזו כמובן המטרה שלנו", אמר קרני.

במקביל פועלת ארה"ב יחד עם צרפת, בריטניה, גרמניה ופורטוגל, להביא לגינויה של סוריה ופעולותיה במועצת הביטחון של האו"ם. טיוטת ההחלטה כבר הופצה בקרב המדינות המרכיבות את המועצה, ודיון בנושא ייערך מאוחר יותר היום.

בתוך כך הודיעה היום מחלקת המדינה האמריקנית לעובדיה בשגרירות ארצות הברית בסוריה לעזוב מיד את המדינה. "עובדים שתפקידם אינו מוגדר כתפקיד חירום נקראים לצאת מהמדינה יחד עם משפחותיהם", נמסר בהודעת מחלקת המדינה. ואילו בתקשורת הטורקית דווח הבוקר כי השגריר הטורקי בדמשק, אומור אונחון, הוזמן לאנקרה ל"התייעצות שגרתית", על מנת לעדכן את הבכירים בטורקיה על ההתפתחויות בסוריה. זאת, לאחר שנועד עם ראש ממשלת סוריה עאדל ספר.

בצד הסורי ממשיכים להיערך לעוד יום של מהומות. הנשיא אסד הורה לכוחות הצבא הסדיר להתפרש בתוך שכונות בעיר דרעא בדרום המדינה, זאת בכוונה למנוע מההמונים לצאת לרחובות ולהפר את העוצר. הנשיא אסד אף הורה לסגור את מעברי הגבול בין סוריה לירדן, בשל חשד שהתעורר לפיו המפגינים זוכים לסיוע משכניהם הירדנים.