בבית הכלא בקהיר נערכים לקליטת מובארק מחר

התובע הכללי במצרים הורה היום כי הנשיא המודח חוסני מובארק, יעבור מבית החולים בשארם א-שיח' שבו אושפז לפני כשבועיים אחר שלקה באירוע לב בתנאי מעצר, לבית החולים שבכלא הצבאי "טורה" בקהיר. כך מדווחות היום סוכנויות הידיעות במדינה

סוכנות הידיעות MENA במצרים מדווחת היום כי הנשיא המודח והחולה צפוי לעבור מחר, יום שלישי, לבית החולים שבכלא הצבאי "טורה" בקהיר.

מובארק שלקה במחלת הסרטן, עבר אירוע לב לפני כשבועיים ואושפז בבית החולים המפואר שבעיירת הנופש שארם א-שיח' לאחר שחש ברע. מחר הוא יועבר לבית חולים שממוקם במתקן צבאי בעיר הבירה.

התובע הכללי במצרים עבדל מג'יד מחמוד, הורה להעביר את מובארק לבית החולים "טורה" שבכלא והנחה את שר הפנים המצרי להשלים את ההליכים הדרושים לשם העברתו, בהקדם האפשרי.

על פי הדיווחים, בית החולים הצבאי עדיין לא ערוך ומצוייד בכדי לספק את הצרכים הנדרשים להענקת טיפול רפואי מתאים למצבו של הנשיא המודח. על כן, יועבר הנשיא בתחילה לבית החולים שבמתקן הצבאי, ולאחר שיושלמו ההכנות בבית החולים "טורה" שבכלא, יועבר לשם מובארק.

 תזכורת: מובארק הובהל לבית החולים בשארם

לפני כשבועיים הטלוויזיה המצרית פרסמה כי הנשיא לשעבר חוסני מובארק עבר אירוע לב. על פי ההודעה הרשמית מובארק בן ה-82 לקה בלבו לאחר חקירה ממושכת על ידי התובע הכללי במדינה. אז נמסר מבית החולים כי מצבו "די יציב - פחות או יותר".

עשרות מפגינים התגודדו מחוץ לבית החולים בשארם א-שייח בו מאושפז הנשיא לשעבר בטיפול נמרץ, כשהם נושאים שלטים עם הכיתוב "כאן נמצא הקצב". כלי התקשורת במקום מדווחים כי פרצו עימותים בין המפגינים לתומכיו של מובארק שהגיעו למקום.

גורמי ביטחון במדינה סיפרו כי המנהיג שאיבד את כיסאו הובהל לבית החולים תחת אבטחה משטרתית כבדה. לטענת הרופאים במקום הוא ירד מהרכב שלו בכוחות עצמו ונלקח ישירות לסוויטה הנשיאותית הממוקמת במוסד הרפואי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק