קשה לצפייה: מפנים פצועים תחת אש באזור דמשק

יום דמים נוסף בסוריה: כוחות הצבא פלשו לעיירה דרעא, טבחו במפגינים והפילו את רשתות החשמל והתקשורת בכל אזור החוראן. ירי על אזרחים גם במוקדים נוספים – ובהם פרברי דמשק. צפו בפינוי פצועים תחת אש באזור

יום דמים נוסף בסוריה: טנקים, משוריינים וכוחות צבא גדולים פלשו לפנות בוקר לעיר דרעא בחבל החוראן, ובחילופי אש המתנהלים בה מאז שעות הבוקר המוקדמות נהרגו עשרות בני אדם ועשרות נפצעו. המפגינים מדווחים כי מחוז החוראן כולו נותק מחשמל, וכך גם אמצעי התקשורת.

בעקבות כניסת כוחות הצבא לעיר, הודיע בשעות הצהריים בכיר ממשל ירדני כי מעברי הגבול עם סוריה נסגרו. "המעברים בדרעא ובנסיב נסגרו לתנועה מהצד הסורי", הודיע הבכיר הירדני. "ההחלטה קשורה למבצע הצבאי הנרחב המתנהל באזור".

המפגינים ממשיכים להעלות לרשת קטעי וידאו רבים המתעדים את הנוכחות הצבאית הערה בעיר, וכן את האש שנפתחת מצדם של החיילים הסורים. באחד מקטעי הווידאו שעלה הבוקר לרשת, נראים מספר חיילים מתמקמים בסמוך לטנק החונה בלב שכונת מגורים. לאחר מכן מתועד התותחן על הטנק יורה באוויר. 

אך ההפגנות נגד המשטר הסורי נמשכות גם במוקדים נוספים היום, ונמשכות גם בסמוך לבירה דמשק. מאחד הפרברים הסמוכים לעיר, הנקרא "א-נשאביה", הגיע היום תיעוד וידאו קשה לצפייה בו נראים עשרות הרוגים ופצועים שוכבים במרכזו של כביש בעיירה, כשברקע נמשכים קולות הירי באזור. הצלמים, תושבי העיירה עצמה, מתקשים לעכל את האסון שפקד את המקום, זועקים לעזרה ומתחילים לפנות את הגופות והפצועים - תחת אש כבדה.

"הרפורמות של אסד - באמצעות הטנקים"

תיעוד וידאו אחר מדרעא, שהועלה לרשת לפנות בוקר, מראה עשן המיתמר מאחד המבנים בעיר, עם כניסת הכוחות הסוריים - כשברקע נשמעים קולות ירי עזים. "עשרות גופות מוטלות ברחובות", סיפר תושב דרעא הבוקר. "האמבולנסים מנסים להעניק טיפול לפצועים בשטח, אך כוחות הצבא מונעים זאת מהם. הצלפים יורים על כל אדם שנע ברחוב, אפילו על הפצועים".

"החיילים הסורים הללו...במקום להילחם בגולן - הם נלחמים בעם שלהם", נשמע תושב דרעא אחר באחד מקטעי הווידאו. "תמות נפשי עם דרעא". סרטון וידאו נוסף שהועלה בשעות הבוקר המאוחרות, מציג את אחד הטנקים הסורים נוסע ברחובות דרעא. "כך הצבא הסורי משחרר את העיר",  נשמע אחד האזרחים במקום. "אלו הן הרפורמות של בשאר אסד. הוא מבצע רפורמות באמצעות טנקים".