מתחם קדאפי הופצץ ע"י נאט"ו: "ניסו לחסל אותו"

גורם בכיר בממשל הלובי אומר היום כי בהפצצה של כוחות נאט"ו על "באב אל-עזיזה", מתחם המגורים של שליט לוב, נפצעו 45 בני אדם - 15 מהם באורח קשה. בשלב זה עדיין לא ברור האם קדאפי עצמו שהה במתחם בזמן התקיפה. "זהו ניסיון חיסול", אמר הבכיר הלובי. הערכה: מזל"טים אמריקניים הם שתקפו את המתחם

האם המערב מנסה להחריף המסר כלפי משטר קדאפי? כוחות נאט"ו תקפו הלילה מבנה במתחם המגורים של שליט לוב, "באב אל-עזיזה", וגרמו לפציעתם של לפחות 45 בני אדם, 15 מהם באורח קשה - כך אומר היום גורם בכיר בממשל הלובי. לדבריו, מדובר ב"ניסיון חיסול של קדאפי". לא ידוע האם קדאפי עצמו שהה במתחם בזמן התקיפה או לא.

"חלק מהנפגעים בתקיפה עדיין נעדרים", הוסיף הבכיר שביקש להישאר בעילום שם. על פי דיווחים של סוכנויות הידיעות, קולות ירי וחילופי אש נשמעו במהלך הלילה בטריפולי, אך בשלב זה עדיין לא אומת הדיווח על הפגיעה במתחם המגורים של מועמר קדאפי. מתחם מגוריו של שליט לוב הותקף כבר בחודש שעבר על ידי כוחות נאט"ו, מיד עם תחילת המבצע הצבאי במדינה.

המערכה במיסראטה נמשכת

קדאפי. נפגע בתקיפה? (רויטרס)
בלוב דווח הלילה כי ייתכן שמז"לטים אמריקניים הם שתקפו את המתחם, לאחר שארצות הברית הודיעה כי בכוונתה לשלוח לשמי המדינה מספר כלי טייס שכאלה, שיסייעו לפעילות נאט"ו.

בתוך כך נמשכו גם אמש הקרבות הקשים בעיר מיסראטה, וזאת לאחר שכבר דווח על כך שכוחותיו של קדאפי מתכוונים לסגת מן העיר. מנהיגי המורדים בעיר שבו והדגישו הלילה כי "המצב בעיר עדיין חמור ומסוכן", ולדבריהם אנשיו של קדאפי ממשיכים במתקפה על העיר.