דיווח: למעלה מ-70 מפגינים נהרגו בסוריה

יום דמים בסוריה: 70 בני אדם נהרגו ועוד מאות נפצעו מירי של כוחות הביטחון כלפי מפגינים הקוראים לסלק את בשאר אסד מכס הנשיאות. עשרות אלפים יצאו לרחובות המדינה בתום תפילות יום השישי, אך נתקלו בכוחות המשטרה והצבא הסורי שלא היססו לפתוח עליהם באש. ארה"ב ובריטניה גינו את הירי של כוחות הביטחון הסורים

תמונות קשות נחשפות מיום הדמים הקשה ביותר בסבב המהומות הנוכחי בסוריה. 40 בני אדם נהרגו ועוד מאות נפצעו, בירי חסר אבחנה של כוחות הביטחון הנאמנים לנשיא אסד לעבר המפגינים.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי רבבות יצאו לרחובות בתום תפילות יום השישי, ופגשו את כוחות הביטחון הסורים שפתחו לעברם באש. כתוצאה מהמהומות שפרצו למעלה מ-70 בני אדם ועוד מאות נפצעו.בעיר דרעה ירו כוחות הביטחון גז מדמיע לעבר המפגינים, ובערים קמישלי ודיר א-זור מדווחים המפגינים כי השוטרים ירו לעברם אש חיה. בפרברי דמשק מתגודדים כמה מאות מפגינים, שמדווחים גם הם על ירי מצד השוטרים.

בצעד סמלי, הורידו המפגינים באחת הערים את פסלו של הנשיא בשאר אסד, חתכו את ראשו ורסמו אותו תחת רגליהם. המפגינים קראו לאסד "שלח את חייליך לתל אביב!", וקראו למתן חופש לעם הסורי לאחר 40 שנות שלטון של מפלגת הבעת'.

בתגובה למרחץ הדמים בערי סוריה, מיהרו ארצות הברית ובריטניה לגנות את הירי שביצעו כוחות הביטחון הסורים לעבר המפגינים. בוושינגטון קראו לאסד להורות לצבא להניח את נשקו, בעוד שר החוץ הבריטי ויליאם הייג אמר כי "חוקי החירום שבוטלו צריכים להתבטל במעשים, ולא רק בדיבורים".

על פי דיווחים מסוריה, המשטרה וכוחות הביטחון התכוננו היטב למהומות "יום השישי הענק", ופרסו במהלך השבוע מחסומי עפר ובטון בצירים המרכזיים בערים הגדולות. עד כה נהרגו במהומות בסוריה 220 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק