"צבאו של קדאפי 'דולל' ב-40%"

מקור ביטחוני אמריקני בכיר אמר היום כי המערכה בלוב צועדת לעבר שוויון. "למרות זאת, הצלחנו לדלל את צבאו של קדאפי ואת יכולותיו המבצעיות בכ-40%", הוסיף המקור הביטחוני. 9 בני אדם נהרגו היום בהפצצה אווירית של כוחות הקואליציה בסירט

האם המערכה בלוב נמצאת על סף הכרעה? בכיר ביטחוני אמריקני טוען היום כי כ-30%-40% מכוחותיו הקרקעיים של שליט לוב מועמר קדאפי "דוללו" בימים האחרונים כתוצאה מההפצצות האוויריות של כוחות הקואליציה של נאט"ו. היום נהרגו תשעה בני אדם בהפצצת כוחות הקואליציה בעיר סירט.

"למרות זאת, נראה כי המערכה בלוב צועדת לעבר שוויון", אמר המקור הביטחוני. "אנחנו ממשיכים לדלל באופן עקבי את היכולות הקרקעיות של הצבא הלובי והם ימשיכו להידלדל עם הזמן", הבטיח המקור הביטחוני והוסיף כי הקואליציה עדיין מחפשת את הדרך להכניע את קדאפי.

באשר לטענות כי אנשי אל-קאעידה עומדים מאחורי ההתקוממות בלוב, אמר המקור הביטחוני כי לא זיהה פעילות של אותם גורמי טרור במעוזי המורדים במדינה. "אנחנו ממשיכים לעקוב, אבל בינתיים לא ראינו כלום".

היום הגיע ללוב הסנאטור האמריקני ג'ון מקיין שנפגש עם מנהיגי המורדים בבנגאזי. מקיין התקבל בקריאות עידוד של אזרחים לובים שאף צעקו "קדאפי, לך הביתה". "אני מעריץ את המורדים", אמר מקיין לקהל המשולהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק