המפגינים בסוריה: "אם אסד יפול - גם ישראל"

המתקוממים נגד אסד בסוריה מתכננים הפגנות ענק מחר - כותרת שעד לא מזמן הייתה נשמעת כמו מדע בדיוני, אבל בשבועות האחרונים הפכה לשגרה. הפעם ההפגנות אמורות להיות גדולות ורחבות מאי פעם, והמפגינים גם החלו לצעוק באנגלית כדי שכל העולם ישמע. כדי שהמסר יעבור היטב, קושרים המפגינים גם בין הפלת אסד - לאויב על הגבול

יום גורלי נוסף להפגנות בסוריה צפוי מחר, עם סיום הפגנות יום השישי: השאיפה כעת היא שהמרי יתלקח גם מעבר לגבול - בגולן. בינתיים, רוגזים פעילי המחאה בסוריה על הסיקור הצנוע במערב, ובדרעא החליטו בלילה לתרגם את הסיסמאות לאנגלית. "אנחנו רוצים חירות", הם צועקים באנגלית ברחובות.

אך בערבית הסיסמאות נשמעות אחרת. "אם יפול אסד - גם תיפול ישראל", צעקו הלילה המפגינים ברחובות דרעא. הלילה נמשכו התהלוכות, עם שלטים הקוראים לאסד לחזור למקצועו כרופא עיניים ולפתוח מרפאה.

למרות המחאה, בסוריה עדיין המהפכה עדיין לא מושלמת. אך הנשיא אסד חושש מאוד ממה שעלול להיות מחר, ולשם כך זימן אליו 40 מנכבדי העיר חלב על מנת להציע להם חבילת הטבות כלכליות ובלבד שחלב לא תצא מחר לרחובות. זאת, כי גם אסד מבין כי כל זמן שחלב ודמשק נשארות בהפגנות מצומצמות, פחות או יותר, לא תהיה הפיכה בסוריה.