הצלם המועמד לאוסקר נהרג בהפגזה בלוב

טים הת'הרינגטון, שהיה מועמד השנה לפרס האוסקר על סרטו הדוקומנטרי "Restrepo", היה חלק מקבוצת צלמים שנקלעו לקו האש בעת שסיקרו את העימותים בעיר מיסרטה במערב לוב בין המורדים לבין כוחות הצבא הנאמנים לקדאפי. הת'הרינגטון סבל מפציעות ראש קשות ומת מפצעיו בבית החולים, בן 41 היה במותו

טים הת'הרינגטון (חדשות 2)

המהומות בלוב גובות קורבנות, גם בקרב אלה שרק באו לתעד אותן. הצלם והעיתונאי הבריטי טים הת'הרינגטון מת מפצעיו לאחר שנפגע היום מפיצוץ פגז מרגמה בעיר מיסרטה בלוב. הת'הרינגטון, שהיה מועמד השנה לפרס האוסקר על סרטו הדוקומנטרי "Restrepo", היה חלק מקבוצת צלמים שנקלעו לקו האש בעת שסיקרו את העימותים בעיר בין המורדים לבין כוחות הצבא הנאמנים לקדאפי.

הת'הרינגטון הגיע לבית החולים כשהוא סובל מפציעות ראש קשות ובמצב קריטי. הצלמים נפגעו מאש פגזים בעת שסיקרו את ההתנגשויות האלימות במרכז העיר. "היה שקט וניסינו לברוח ואז פתאום נחת פגז מרגמה ושמענו פיצוץ חזק", אמר אחד העיתונאים הספרדים שהיה בקבוצה יחד עם הת'הרינגטון, שהיה בן 41 במותו.

הצלם יצר וביים בשנת 2010 את הסרט הדוקומנטרי "Restrepo" בשיתוף עם חברו העיתונאי סבסטיאן יונגר. הסרט עוסק בשגרת יומם של חיילי צבא ארצות הברית באפגניסטן וסוקר את השנה בה בילו שני היוצרים עם החיילים האמריקנים. הסרט היה מועמד לפרס האוסקר השנה לסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר, אך בסופו של דבר הפסיד בטקס שנערך בפברואר לסרט "המעגל הפנימי" של צ'ארלס פרגוסון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק