נפילתו של מובארק: עכשיו הסרט

גורלו של נשיא מצרים לשעבר עדיין לוט בערפל, אך את השעות האחרונות של שלטונו בן 30 השנים - כבר עיבדו לתסריט לסרט קולנוע. בקרוב יחלו לצלם במצרים את הסרט "ליל נפילת הנשיא", המתעד את הלילה הדרמטי של ה-11 בפברואר, האחרון בשלטון 30 השנים של נשיא מצרים לשעבר. "הסרט יהיה אובייקטיבי", מבטיח היוצר

הסוף למשטר מובארק - הגרסה הקולנועית: חקירתו של נשיא מצרים לשעבר עדיין לא הסתיימה ועדיין לא ברור האם יועמד לדין, אך העבודה על הסרט המתעד את שעותיו האחרונות בתפקיד הנשיא כבר בעבודה. סוכנות הידיעות הגרמנית מדווחת כי תסריט הסרט כבר אושר, ובקרוב יחלו עבודות ההפקה והצילומים.

"הסרט יעסוק בשמונה השעות האחרונות של ה-11 בפברואר 2011, לפני שהתפטר מובארק מתפקידו", אמר יוצר ומפיק הסרט, סאמי כמאל א-דין. "כעת אנו ממתינים לאישור המועצה הצבאית העליונה במצרים ולהשלמת ההיערכות הטכנית לצילום הסרט, שייקרא 'ליל נפילת הנשיא'".

הליהוק לסרט בשיאו

הסרט הדוקו-עלילתי צפוי לעסוק גם בזימונו של מובארק לחקירה והוצאת צו המעצר נגדו. "הוא ישפוך אור על אשר חווה מובארק בפן הנפשי. ניעזר לשם כך בעדויות ממקורביו של מובארק", אומר א-דין. "הסרט לא יעסוק בהתרחשויות בכיכר א-תחריר, כי אם במסדרונות מוסד הנשיאות וסיפורי השחיתות בו".

מפיק הסרט מבטיח, כי למרות דעת הקהל העוינת נגד מובארק במצרים בימים אלו, הסרט יהיה אובייקטיבי ויציג את העובדות באשר למתרחש. "נציג לצופה הפשוט את האמת כפי שהיא, ולא מה שהוא מוצא בערוצי הלווין החדשותיים", אומר א-דין. "התחלנו בליהוק לסרט, אך בשלב זה איני מעוניין לפרסם את שמות השחקנים", הוא הוסיף. "אנו ממתינים גם למועד לתחילת הצילומים".