עזה: 2 חשודים ברצח הפעיל האיטלקי נהרגו בחילופי אש עם חמאס

בתום חילופי אש ומצור שנמשך שעות, מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס כי 2 החשודים העיקריים ברצח פעיל זכויות האדם האיטלקי נהרגו בקרב היריות. לא ידוע מי ההרוגים ואם יש הרוגים נוספים בחילופי האש

בתום כמה שעות של חילופי אש מדווחת סוכנות הידיעות "רויטרס" כי שניים מתוך שלושת החשודים העיקריים ברצח פעיל זכויות האדם האיטלקי ויטוריו אריגוני - נהרגו. משעות אחר הצהריים התנהלו חילופי אש בין כוחות חמאס פתחו וחשודים ברצח אריגוני בסוף השבוע האחרון. עדי ראייה דיווחו על פיצוץ עז שנשמע במקום.

במהלך ניסיון לעצור חשודים ברצח האזרח האיטלקי, החלו חילופי ירי בין כוחות הביטחון של ממשלת חמאס ברצועה לבין החשודים שניסו להימלט. על פי הדיווחים פעילי חמאס הקיפו את המבנה בו שהו החשודים, המזוהים עם ארגון אל-קעידה. לא ידוע בשלב זה מיהם שני ההרוגים וכן אם היו הרוגים נוספים.

בסוף השבוע האחרון עצר חמאס שני פעילים איסלאמים בחשד לרציחתו של האזרח האיטלקי ויטוריו אריגוני ברצועה. על פי דיווחים של סוכניות הידיעות, אריגוני הוצא להורג על ידי ארגון איסלאמי, המסונף לאל-קעידה כחלק ממאבק בינו לבין חמאס. הארגון הוציא אולטימטום למנהיגי חמאס ולפיו אריגוני יירצח אם חמאס לא ישחרר פעיל איסלאמי הנמצא בידיו וכעבור כמה שעות נמצאה גופתו.

חמאס עצר שניים מפעילי הארגון והודיע כי מתקיים מצוד אחר חברי חוליה נוספים. סאיב עריקאת מבכירי הרשות הפלסטינית אמר היום שמדובר בכתם שחור בהיסטוריה הפלסטינית.