מובארק ובניו יובאו בפני בית המשפט בקהיר

הופעה ציבורית ראשונה מאז ההתפטרות וההגליה לשארם א שייח'? הטלוויזיה המצרית מדווחת הערב כי הנשיא לשעבר מובארק ושני בניו יופיעו ביום שלישי הקרוב בפני בית המשפט בקהיר. לפי דיווח מוקדם יותר, ייתכן ומובארק נמצא כבר עכשיו בתא מעצר בבירה

מובארק. כבר נמצא בקהיר? (AP)

הטלוויזיה הממלכתית של מצרים מדווחת הערב כי הנשיא המודח מובארק ושני בניו יופיע בפני בית המשפט בקהיר ביום שלישי הקרוב, 19 באפריל, לשם תשאול. זו תהיה הפעם הראשונה בה מובארק יופיע בציבור מאז שהתפטר ונסע לשארם א שייח'.

בתוך כך, דיווחה בשעות הצהריים רשת אל ג'זירה שמובארק הועבר מבית החולים לשארם א שייח' לבירה קהיר באמצעות מסוק צבאי. בדיווח לא פירטו לאיזה צורך הועבר הנשיא לשעבר. שני בניו של מובארק, עלאא וגמאל, כבר מוחזקים בתאי מעצר בקהיר וייתכן שגם אביהם כבר הצטרף אליהם היום.

הציבור במצרים רוצה משפט ראווה. ההמונים התאספו היום מול בית החולים בשארם א שייח', שם אמור להיות מוחזק הנשיא לשעבר, וצעק נגדו קריאות. על שערי העיתונים היו הבוקר איורים של גרדומים וחבלי תלייה - שממתינים למובארק.

החוקר למובארק: "אתה אזרח מן השורה"

מוקדם יותר היום פורסמו פרטים חדשים מחקירתו של נשיא מצרים לשעבר, השופכים אור על רגעי הדרמה מחדר החקירות ועל התקף הלב בו לקה מובארק במהלך החקירה. על פי הפרסומים, זעם מובארק על היחס לו זכה בחדר החקירות, בעיקר בשל העובדה שהתייחסו אליו כאל אזרח רגיל.

כך התנהלה השיחה בין מובארק לחוקר, דקות לפני שהתמוטט הנשיא המודח והועבר לבית החולים בשארם א-שייח':

החוקר למובארק: "אתה אשם כי..."

מובארק (מתפרץ לדבריו): "שכחת מי אתה ומה אתה. אתה מדבר עם נשיא הרפובליקה".

החוקר (קוטע את מובארק): "אל תרים את קולך במהלך החקירה. אתה אזרח מצרי מן השורה כעת. אני מדבר איתך בנימה של כבוד ועליך לענות לשאלות בלבד".

על פי הדיווחים, דקות לאחר מכן הוטחו בפניו של מובארק ההאשמות הקשות נגדו, המבוססות ככל הנראה על ראיות שונות, ובשלב זה התמוטט מובארק ונלקח לבית החולים.

החקירה הופסקה, אך על פי הודעה של המועצה הצבאית העליונה - החקירה חודשה היום נגד מובארק עצמו, שני בני ויתר בני משפחתו. מוקדם יותר דווח כי מובארק האב ושני בניו יישארו במעצר לפחות ב-15 הימים הקרובים.

גורמים משפטיים במצרים אמרו היום כי מובארק אינו זוכה ליחס מיוחד בחקירותיו. "מתייחסים אליו כאל אזרח מצרי מן השורה. מובארק אינו נמצא מעל החוק. אמצעי החקירה בהם נוקטים בתיק הזה - זהים לכל תיק אחר", אמר היום אחד הגורמים.

במצרים מעריכים כי עדותו של שר הפנים לשעבר, חביב אל-עאדלי, היא שגרמה לחשדות הקשים נגד מובארק. אל-עאדלי טען ככל הנראה בחקירתו כי קיבל הוראות מהמשטר, והכחיש מצדו כל קשר לאחריות למותם של המפגינים.

רוצים לקבל את כל העדכונים לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק