מצרים: מובארק ובניו נעצרו ל-15 יום

התקשורת הערבית גועשת בעקבות הדיווחים על התקף הלב שעבר נשיא מצרים לשעבר במהלך חקירתו. הבוקר מדווח כי מובארק ושני בניו, שנעצרו אף הם הלילה בתום חקירה ממושכת, יישארו במעצר 15 ימים נוספים. חקירתו של הנשיא לשעבר תימשך בבית החולים. בניו חשודים בשחיתות ובמעורבות בהוראה לפתוח באש חיה על המפגינים

מצרים סוגרת חשבון: הנשיא לשעבר חוסני מובארק ושני בניו, עלאא וגמאל, נעצרו ויישאר במעצר ב-15 הימים הבאים - כך הודיע הבוקר התובע הכללי במצרים. מעצרו של מובארק יימשך ככל הנראה בבית החולים בו הוא מאושפז, תחת השגחה רפואית. שני בניו נעצרו אף הם על ידי משטרת מצרים, ועל פי הדיווח, מעצרם התבצע בתום חקירתם אמש, יחד עם אביהם, בדרום סיני.

השניים חשודים בשחיתות, בהעלמת כספי ציבור ובמעורבות אפשרית בהוראה לפתוח באש חיה לעבר המפגינים נגד משטרו של אביהם לפני כחודשיים ברחבי מצרים.

"השניים נלקחו למקום לא ידוע על מנת להיחקר", דווח הבוקר. "החקירה נמשכה שעות ארוכות. שלא מן הנמנע שמעצרם יימשך, עם גורמי החקירה יראו בכך לנכון". באשר לחקירתו של מובארק האב, דווח בתקשורת הערבית כי "חקירתו נמשכה בבית החולים".

"הופתע מהראיות, התקשה לתת הסברים"

במקביל, מפורסמים הבוקר פרטים חדשים אודות חקירתו של מובארק האב. על פי הדיווחים, לקה מובארק בליבו לאחר שהוטחו בפניו האשמות קשות במהלך החקירה. "מובארק הופתע מהראיות שהגיעו מארצות הברית וממדינות אירופאיות בדבר קיומו של הון אישי רב ורכוש פרטי של המשפחה. הוא התקשה לתת לכך הסברים", דווח. "ואולם, ההאשמה הקשה ביותר שהוטחה בפניו היא פתיחת אש לעבר המפגינים, שגרמה למותם של מאות בני אדם".

במצרים מעריכים כי עדויות של שר הפנים לשעבר, חביב אל-עאדלי, הן שגרמו לחשדות הקשים נגד מובארק. אל-עאדלי טען ככל הנראה בחקירתו כי קיבל הוראות מהמשטר, והכחיש מצדו כל קשר לאחריות למותם של המפגינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק