סורים מדווחים בפייסבוק: יורים על בתי חולים, חיילים עורקים מהצבא

אחרי שהמהומות בשכנה מצפון התקרבו לארמון הנשיאות בדמשק, ממשיכים מתנגדי שלטונו של אסד לקדם את המחאה. הם קראו לתומכיהם לצאת לרחובות הערים וסיפרו על הכאוס המתפשט

אחרי שאתמול התפשטו המהומות בסוריה לראשונה גם לבירה דמשק, הולך וגובר האיום על שלטונו של הנשיא בשאר אסד. מתנגדי המשטר פרסמו אחר הצהריים קריאות לעמיתיהם בקבוצות שונות בפייסבוק שלא להירתע מהאלימות הקשה שמפעילים אנשיו של אסד בניסיון לדכא את המחאה ולצאת לרחובות ערי סוריה כדי להפגין.

"הערב נקרא בדמשק ובלטקיה למען החופש שלנו ולמען זכר החללים. ההזדמנות ההיסטורית שלנו עדיין לא אבדה, ולכן הצטרפו אלינו", קראו מובילי המחאה.

בין היתר, דיווחו גולשים על ירי צלפים לעבר בית החולים בעיר בניאס. בניסיון למנוע מחמושים להגיע לאזור, חסמו אזרחים את הכביש המוליך למקום באמצעות כלי רכב שהחנו על תוואי הדרך.

נוסף על כך, טענו גולשים המתגוררים בעיר כי לנוכח התגברות המחאה והכוח שמופעל בניסיון לעצור אותה, ערקו 15 טירונים מצבא סוריה מהשירות: "הם נמלטו ליעד בלתי ידוע", כתבו גולשים באחת הקבוצות, שטענו גם כי "אנו שומרים בסוד את שמותיהם ומקורות מגוריהם. מדובר בחיילים המשרתים בגדוד שנשלח להסתער על מפגינים בעיר קאבון. 

תיעוד: מכות רצח למתנגדיו של אסד

אתמול פורסמו לראשונה מאז פרוץ המהומות בסוריה תמונות שהצליחו הפעילים נגד השלטון לתעד בעצמם, וממחישות את מדיניות יד הברזל האלימה של חוליות "מפזרי ההפגנות" שמפעיל הנשיא אסד נגד מתנגדיו.

קטע וידאו חדש ששודר בכלי תקשורת המזוהים עם המפגינים מספק הצצה נדירה להפעלת הכוח המופרזת של אנשי אותן חוליות - שפועלים בשטח כשהם לבושים בגדים שחורים, חלקם בבגדים אזרחיים, כשהם מתנפלים בתוך מוקדי ההפגנות על אזרחים ומכים אותם באלימות קשה, לעיתים עד מוות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק