יום סוער בסוריה: 20 הרוגים בהפגנות נגד השלטון

המחאה נגד בשאר אסד מתפשטת בהדרגה לכל רחבי ארצו. כ-100 אלף איש הפגינו בעיר דרעא, ונורו באש חיה על ידי כוחות הביטחון. בטלוויזיה הסורית האשימו כי "גורם בלתי מזוהה" הוא שאחראי לירי

חבל התלייה סביב צווארו של בשאר אסד הולך ומתהדק. לפחות 20 בני אדם נהרגו ביום סוער של הפגנות מחאה נגד השלטון בכל רחבי המדינה. התקרית הקטלנית התרחשה בעיר דרעא שבה החלו המהומות, בהיתקלות אלימה שבשיאה ירו כוחות הביטחון הסוריים אש חיה על המפגינים.

בטלוויזיה הממלכתית בדמשק האשימו כי לירי, שממנו נפצעו עשרות בני אדם, אחראי גורם בלתי מזוהה. לפחות לפי תמונת המצב בשטח, מסרבים אזרחי סוריה לקבל את תירוצי המשטר – ולהפגנה הסוערת בדרעא נהרו לא פחות מ-100 אלף משתתפים.

רבים מבין הפעילים היו תושבי הכפרים והעיירות הסמוכות לעיר, שאילצו את כוחות הביטחון הסוריים לסגת.

פרט לזירת הקרב בדרעא, נערכו היום לראשונה הפגנות נגד אסד גם במוקדים שהיו שקטים עד כה. בין היתר, התפשטה המחאה לעיר הנמל טרטוס, להר הדרוזים שבדרום סוריה, לערים שלאורך נהר הפרת וכן לריכוזי הכורדים. מוקד חשוב נוסף של מחאה הוא העיר חומס שבמרכז המדינה.

כעת ממשיכים אסד ואנשיו לנסות לבלום את המחאה גם במחיר קורבנות בנפש, אולם נראה כי תמונת המצב עשויה לקבל מפנה משמעותי כשההפגנות יתפשטו גם לחלב ולבירה דמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק