הנאנסת מלוב מדברת: "מעדיפה למות מלחיות ללא חירות"

אימאן אל-עוביידי, שנחטפה ונאנסה על-ידי אנשיו של קדאפי והפכה לגיבורה בעולם כולו, לא מפסיקה לספוג איומים מצד נאמניו של הרודן. בריאיון מיוחד לרשת CNN היא משחזרת את רגעי האימה ומבקשת להעביר מסר לעולם: "אנו רודפי שלום"

ההתרחשויות בלוב ירדו קצת מכותרות כלי התקשורת ברחבי העולם, אולם למרות ההתערבות הבינלאומית, ממשיכים נאמניו של מועמר קדאפי להשיב לידיהם את השליטה על אזורים שונים במדינה ועל מצבורי הנפט החשובים והודפים את כוחות המורדים מזרחה.

מי שעדיין מרכזת את מירב תשומת הלב העולמית היא אימאן אל עוביידי, האישה שנחטפה על ידי אנשיו קדאפי ולטענתה עברה התעללות מינית קשה כשהוחזקה על ידם. כתב רשת CNN אנדרסון קופר ערך עם אימאן ראיון טלפוני מיוחד.

כשהיא אחוזת ייאוש, גוללה אל-עוביידי את מסכת הזוועות שביצעו בה נאמניו של הרודן: "לפני שהם לקחו אותי לבית הסוהר הם קנו לי בגדים חדשים ואמרו שהם לוקחים אותי לטלוויזיה הממלכתית, כדי שאתן שם הצהרות שונות ממה שאמרתי. הם התעקשו שאלו שחטפו אותי היו למעשה המורדים, וכשסירבתי - זרקו אותי לתא המעצר".

בריאיון הציג העיתונאי את טענות בכירי משטרו של קדאפי, כאילו אל-עוביידי היא זונה. היא השיבה ואמרה כי "כשמישהו מדבר נגד הממשל הזה טוענים שם שהוא לוקח כדורי הזיה. כשמישהו דורש לקבל את הזכויות שלו אומרים שהוא סובל מפיגור שכלי, ולכן הם אומרים שאני מפגרת ואלכוהוליסטית. כל מה שהם עושים זה להאשים".

"אני לא מפחדת שאמות"

היא סיפרה גם על התחושות הקשות שעמן היא מתמודדת, בעקבות חשיפת הפרשה סביבה: "אמש הם חטפו אותי לרכב והכו אותי באמצע הרחוב. אחר כך הם הביאו אותי לכאן אחרי שהסיעו אותי. הם איימו שבכל פעם שאצא מהבית, הם יעשו את זה שוב".

לנוכח האיום על חייה, שאל אותה המראיין: "אם כך, מדוע את מתעקשת להמשיך לדבר? את בוודאי מפוחדת מאוד". אל-עוביידי לא היססה והשיבה לו: "אני לא מפחדת שאמות. במוות יש כבוד רב הרבה יותר מאשר בנטילת החרות והכבוד שלי ושל בני משפחתי".

לנוכח הכרסום בהתעניינות העולמית במתרחש בלוב, ביקשה האישה להעביר מסר לאזרחי כל מדינות העולם: "אני רוצה שהאנשים שרואים אותנו באמריקה ידעו שאנו רודפי שלום ולא אנשי אל-קאעידה. אנחנו לא קיצוניים ולא דורשים דבר מלבד את החופש, הכבוד וזכויות האדם הבסיסיות שלנו שנשללו מאיתנו". 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק