סוריה: אסד הפיל את האינטרנט והטלפונים

המשטר בסוריה ממשיך לנסות למנוע בכל דרך אפשרית את המשך המהומות במדינה. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת היום כי הטלפון והאינטרנט במדינה הושבתו - כדי למנוע את המשך ההתארגנות ברחובות. המשטר הודיע מצדו: "זו רק תקלה טכנית". אסד מינה ראש ממשלה חדש

הממשל הסורי מעלה הילוך במאבק נגד גל המחאה נגדו: רשתות האינטרנט והטלפון בסוריה הופלו היום , מחשש של המשטר כי הן ימשיכו בשלהוב ההמונים - כך מדווחת סוכנות הידיעות הצרפתית. על פי הדיווח, לצד הפלת רשתות התקשורת, בוצעו היום ובמהלך סוף השבוע שורה של מעצרים של בכירי האופוזיציה.

הממשל הסורי מצדו טוען כי מדובר ב"תקלות טכניות בלבד". אחד מספקי השירותים לטלפונים הניידים בדמשק אמר היום כי הבעיה נגרמה "מעומס שיחות", ולא הוסיף מעבר לכך. במקביל, הודיעו שתי חברות תקשורת סוריות, "סורי-טל" ו-MTN, כי הן מעניקות שעה חופשית של שיחות טלפון בין ה-2 ל-6 באפריל, כהכרת תודה לרבבות שיצאו לרחובות על מנת להביע תמיכה באסד, בהפגנות ההמוניות בשבוע שעבר.

ראש ממשלה חדש בסוריה

ארגוני זכויות אדם ממשיכים לגנות את מדיניות הממשל כלפי המפגינים. "מדובר באלימות חסרת תקדים ולא מוצדקת, בה הכוחות הסורים השתמשו נגד המפגינים", אמר היום פעיל זכויות אדם בסוריה.

בתוך כך הודיעה היום הטלוויזיה הסורית הרשמית, כי הנשיא אסד החליט למנות את עאדל ספר, שר החקלאות בממשלה הקודמת, לתפקיד ראש ממשלת סוריה החדש במקומו של מוחמד נאג'י אל-עוטרי. ספר יכריז על הרכבה של הממשלה החדשה כבר בימים הקרובים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק