סוריה: "יום זעם" של מתנגדי המשטר

הבטחתו של נשיא סוריה לערוך רפורמות במדינה לא מספקת את מתנגדיו שהיום יחדשו את ההפגנות לאחר תפילות יום השישי. מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה אזהרת מסע לאזרחיה שלא להגיע לסוריה והמליצה לאלו הנמצאים במדינה לעזוב בהקדם

מתנגדי הנשיא בשאר אסד בסוריה הכריזו על קיום "יום זעם" היום. עם תום תפילות יום השישי, אמורות להתחדש ההפגנות נגד המשטר. אתמול נמשכו ההפגנות ברחבי המדינה, ומוקד המחאה עבר לעיר הנמל לטקיה, השנייה בגודלה בסוריה.

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה אזהרת מסע לאזרחיה שלא להגיע לסוריה, וביקשה מאמריקנים הנמצאים כעת בסוריה לשקול את עזיבתם המידית. אזהרת המסע מדגישה את העיר לטקיה בצפון ודרעא בדרום וצוין בה ש"הפגנות בשני האזורים הללו דוכאו באלימות על ידי כוחות הביטחון הסורים וקיימים דיווחים על אש חיה שנורית בשכונות בערים אלו."

נשיא סוריה בשאר אסד הורה אתמול להקים ועדת חקירה מטעם הממשל, לבדיקת האירועים האלימים בערים דרעא ולטקיה בשבועיים האחרונים. שלשום הבטיח אסד בנאומו בפני הפרלמנט הסורי כי הוא יקים בהקדם ועדה ש"תחקור ותעמיד לדין את האחראים למעשים", לדבריו.

הממשל הסורי ממשיך לדבוק בגרסה, לפיה הדיווחים מן המתרחש בשתי הערים מוגזמים ומופרכים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת של המשטר, מי שגרם למותם של עשרות בני אדם - ובהם גם אנשי ביטחון באירועים, הן "כנופיות של פורעי חוק שיתנו על כך את הדין". גורמי אופוזיציה הביעו אמש אכזבה מנאומו של אסד, ומתחו ביקורת על כך שלא הודיע על ביטול חוקי החירום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק