מכה לקדאפי: שר החוץ מוסא קוסא ערק לבריטניה

בכיר המשטר הלובי ואחד המקורבים ביותר לעריץ נמלט דרך תוניסיה והמריא במטוס שוויצרי ללונדון. עם נחיתתו, ביקש מקלט מדיני. במשרד החוץ הבריטי אישרו את הפרטים

מכה קשה לקדאפי (רויטרס)

אפקט הדומינו של משטר קדאפי תופס תאוצה. שר החוץ של לוב, מוסא קוסא, ערק לבריטניה וביקש ממנה מקלט מדיני - כך אישרו הערב במשרד החוץ בלונדון. עוד מסרו שם כי קוסא הגיע לממלכה מרצונו החופשי, דרך תוניסיה, וכי "הוא הצהיר על כך שהוא מתפטר מתפקידו".

לפי הדיווח, הגיע קוסא ללונדון במטוס שוויצרי שהמריא מהאי ג'רבה שבתחומי שבתוניסיה. דובר מעונו של ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, הודיע לסוכנות הידיעות AP כי "הייתי הראשון ששמע על כך", אם כי הודעה רשמית מטעם השלטונות מלונדון נמסרה זמן מה אחר כך.

מדובר בשר הלובי הבכיר הראשון שעורק למערב, ולאחר המקורבים ביותר לקדאפי שהפנה לו עורף. מאז פרוץ מהומות הדמים במדינה, התפטרו מתפקידיהם גם שגריר לו"ב לאו"ם, מוחמד שלגאם, גם הוא היה מוכר כמקורב של קדאפי, וכן סגנו איברהים דבשי. השניים הביעו תמיכה בהטלת הסנקציות על משטר הרודנות בטריפולי. שלגאם אמר כי על קדאפי לעזוב את תפקידו, והזהיר כי אם לא יעשה כך - "יהיה על העם הלובי לפעול כדי להיפטר ממנו".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק