בתום הנאום: אישה הסתערה על מכוניתו של אסד, המהומות התחדשו

בשאר אסד סיים את נאומו בהאשמות כלפי התקשורת ובפרץ צחוק זחוח, אבל כשיצא מהפרלמנט לכיוון מרכז דמשק התנפלה על מכוניתו אישה, ש"הועלמה" מהטלוויזיה מיד. המהומות התחדשו

בשאר אסד ניסה לשדר עסקים כרגיל כשהתייחס היום לראשונה לגל המהומות נגד שלטונו ששוטף בשבועות האחרונים את ארצו. הוא האשים את כלי התקשורת ש"רקמו מזימה" כדי לחולל מהומות בסוריה, ואפילו רמז למעורבות ישראלית בה. את הנאום שנשא בצהריים בפרלמנט הוא חתם בפרץ צחוק זחוח, אבל זמן קצר אחר כך התברר שאין לו יותר מדי סיבות לחייך.

כשיצא מבניין בית הנבחרים בשיירה לכיוון מרכז הבירה דמשק, הסתערה לפתע על מכוניתו אישה שהחלה לזעוק. הדרמה הועברה בשידור ישיר בטלוויזיה הסורית, שכעבור שניות ספורות החשיכה את המרקע ואחר כך המשיכה לשדר צילומי אוויר.

לא ברורה זהותה של אותה האישה ונסיבות האירוע, אך אותו אירוע חריג מהווה ביטוי נוסף לאווירה הכללית השוררת בסוריה וקלקל את מפגן הכוח שניסה אסד לארגן לעצמו - באמצעות קהל תומכים שהובא למקום מראש לצורך שידור בטלוויזיה. נוסף על כך, זמן קצר אחרי סיום נאומו של אסד, התחדשו המהומות ההמוניות בשני מוקדי המחאה העיקריים – העיר דרעא שבחבל החוראן הדרומי ועיר החוף לטקיה.

בנאום מהיום התייחס אסד למהומות בדרעא ואמר כי "העיר נמצאת בלבבות האזרחים הסורים. היא קרובה מאוד לאויב הישראלי ונמצאת בחזית יחד עם קונטרה. אני מכבד את תושבי דרעא כי הם מסמלים את הכבוד הסורי. מי שרוצה לעורר באמצעותם את מלחמת האזרחים לא יצליח".

על שורת הרפורמות שהבטיח לערוך בניסיון כושל להרגיע את הסערה בסוריה אמר אסד: "יהיה הרס בלי רפורמות, אבל עלינו לדון בכך בצורה מסודרת. אתם יודעים מה פורסם ביום חמישי, אבל דנו גם בנושאים אחרים שהממשלה הבאה היא שתודיע עליהם - חוקי החירום, שחיתות, תקשורת, מקומות העבודה, משכורות. נדרוש הגדרת זמן בה נדון בכל הסוגיות הללו, אך איננו רוצים למהר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק