ממשלת סוריה התפטרה; ממתינים לנאום אסד

הטלוויזיה הסורית הודיעה היום כי הממשלה הגישה את התפטרותה לנשיא אסד - שקיבל את ההתפטרות. בשלב זה לא ידוע אילו שרים בדיוק יסיימו את תפקידם - ואילו יישארו. מוקדם יותר: הפגנות תמיכה באסד ברחבי המדינה

הטלוויזיה הסורית הודיעה בשעות הצהריים כי הנשיא בשאר אסד קיבל את התפטרות הממשלה. בשלב זה ידוע כי ראש הממשלה הקודם מוחמד נאג'י אל-עוטרי יעמוד גם בראשות הממשלה הבאה אך עדיין לא ברור אילו שרים יפוטרו מתפקידם, יוחלפו או יקבלו תיקים אחרים. אסד עצמו צפוי לנאום היום לראשונה ולהתייחס לאירועים במדינה.

מוקדם יותר ערכה הטלוויזיה הסורית הממלכתית משדר מיוחד ממספר מוקדים ברחבי המדינה, במהלכו סוקרו בשידור חי הפגנות ענק לתמיכה במשטרו של הנשיא אסד. מאות אלפי בני אדם, מנופפים בתמונותיו של הנשיא המכהן ובדגלי סוריה, יצאו לרחובות במפגן התמיכה הגדול ביותר במשטר מאז פרוץ המהומות במדינה לפני שבוע וחצי.

אסד קיים בימים האחרונים שורה של התייעצויות ושיחות טלפון עם מנהיגים ערביים, וכן עם ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. ארדואן עצמו אמר בימים האחרונים כי בשיחותיו עם אסד הדגיש כי סוריה צריכה לבצע רפורמות מיידיות ולהיענות לדרישות העם. עם זאת, הדגיש ראש ממשלת טורקיה כי הוא תומך במשטר הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק