צפו: מפגן הכוח של קדאפי

הטלוויזיה הלובית שידרה סרטון וידאו קצר בו נראה, כביכול, שליט המדינה מועמר קדאפי נוסע במכוניתו ומוקף באלפי תומכים. כתב רויטרס מדווח כי אין סימן לכיבוש עיר הולדתו של קדאפי, סירט, על ידי המורדים

הטלוויזיה הממלכתית של לוב שידרה אתמול עוד מפגן כוח של מועמר קדאפי בעיר טריפולי. כשהוא מוקף באלפי תומכים, מה שנראה כמו רכבו של קדאפי, עשה דרכו בין ההמונים במפגן תמיכה.

בסרטון הווידאו הקצר ששודר לא ניתן היה לראות בוודאות אם אכן קדאפי שהה בתוך הרכב. מאז נאומו בשבוע שעבר, קדאפי לא נראה בציבור והוא מעביר את מסריו רק באמצעות דוברים.

המורדים בלוב מדווחים על הישג משמעותי במאבק נגד הנשיא מועמר קדאפי. הלילה, הצליחו כוחות מטעמם לכבוש את העיר סירט בה נולד השליט.

כתב רויטרס: "אין סימנים לכיבוש סירט על ידי המורדים"

"אנו מאשרים באופן רשמי כי העיר סירט נפלה בידי כוחות פרו-דמוקרטים", הודיע שמס א-דין עבדולמולה, דובר הכוחות המתנגדים לשלטונו של קדאפי. עבדולמולה הוסיף כי ההשתלטות עברה בצורה חלקה יחסית, ללא התנגשות משמעותית מצד צבא לוב.

אולם שעות אחדות לאחר ההודעה הזאת, פרסם כתב רויטרס בלוב הכחשה וטען: אין שום סימן לכיבוש סירט על ידי המורדים", ובכך הכחיש את הדיווחים.

במקביל, הזהיר ראש ממשלת טורקיה רג'יב טייפ ארדואן מפני הפיכתה של לוב לעירק או אפגניסטן, במידה וכוחות אל-קאעידה יתחזקו לאחר נפילתו האפשרית של קדאפי. "אני מוכן לשמש מתווך בסכסוך בין המורדים לקדאפי", כך אמר ארדואן בהודעה שלא זכתה למענה כלשהו מאחד הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המהומות בסוריה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק