שני עיתונאי "רויטרס" נחטפו בסוריה

בעקבות המהומות, מגביר נשיא סוריה בשאר אסד את הפיקוח על אמצעי התקשורת. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי שני עיתונאים שסיקרו עבורה את המהומות נעלמו ביום שבת, ויש חשש כבד לחייהם. "פנינו לגורמים הרלוונטים על מנת לשחררם", אמר העורך הראשי של סוכנות הידיעות

חשש לחיי עיתונאים בסוריה: סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה אתמול כי שני עיתונאים לבנונים שנשלחו למדינה השכנה על מנת לסקר את המהומות נחטפו, ככל הנראה על ידי כוחות מטעם שלטונו של אסד, והסוכנות חוששת לחייהם.

על פי הדיווח, אייט בסמה ועיזאת בלטאג'י היו אמורים לחזור ללבנון בשבת בערב, אך לא הגיעו לגבול. מאז מנסה רויטרס ליצור איתם קשר - אך ללא הצלחה. "אנו מודאגים מאוד מהיעדרותם של השניים", אמר העורך הראשי של רויטרס סטפן אדלר, שהוסיף כי "רויטרס יצרה קשר עם הגורמים הרלוונטים בסוריה כדי להבטיח את שובם של העיתונאים בשלום ללבנון.

אנשיו של אסד מפעילים בימים האחרונים לחץ כבד על כלי התקשורת, על מנת שאלה ידווחו "דיווחים הוגנים ככל האפשר" אודות ההפגנות. לאחרונה גורש מהמדינה עיתונאי ירדני שעבד בדמשק בחמש השנים האחרונות. השלטונות הסבירו את גירושו בכך שהדיווחים אותם העביר על המהומות היו "לא מהימנים ולא מקצועיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המהומות בסוריה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק