8 הרוגים ועשרות פצועים מירי כוחות קדאפי

הלחימה בלוב לא פוסקת. באירוע קשה שאירע הלילה בעיר מיסרטה, ירו תומכיו של שליט המדינה מועמר קדאפי בעשרות מפגינים. כתוצאה מכך שמונה בני אדם איבדו את חייהם ו-24 נוספים נפצעו קשה

8 הרוגים מירי כוחות קדאפי (חדשות 2)

שמונה בני אדם נהרגו הלילה ו-24 נוספים נפצעו מירי מרגמות של נאמני שליט לוב מועמר קדאפי בעיר מיסרטה. בנוסף, נשמעו ארבעה פיצוצים חזקים בבירת המדינה טריפולי, אך לא דווח על נפגעים.

אנשי קדאפי ירו במפגינים תוך כדי התקדמות לעיר מיסרטה מצידה המערבי. תושב העיר אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "מתבצע טבח באזרחים, הכוחות שניסו להתקדם אל העיר ירו ללא הכרה בכל מי שעבר בדרך, וגרמו למותם של שמונה בני אדם".

על פי הדיווחים, 24 מפגינים נוספים נפצעו, רובם איבדו חלקי גוף והם סובלים מפציעות קשות מאוד. אך במדינה מעריכים, כי זה לא הסוף וכי הכוחות של השליט נחושים בדעתם להתקדם לעבר העיר ולפגוע בכמה שיותר מתנגדים בדרך.

על פי עדות נוספת, על אף שנפסקה הלחימה בין תומכי קדאפי לבין המורדים למשך חצי שעה קלה, היא התחדשה בדקות האחרונות וגרמה למותם הטרגי של שמונה המפגינים. ולפי הדיווחים כוחותיו של קדאפי שולטים בחלק קטן של העיר מיסרטה, ואילו רובה המוחלט נמצא תחת שליטת המורדים".

תקיפת קואליציית המערב בלוב לא עוצרת את אנשי קדאפי

במקביל לאירועים הקשים במיסרטה, דווח גם על ארבעה פיצוצים אדירים שנשמעו בסמוך לטריפולי ועל הבזק אור שהאיר את חלקה הדרומי של הבירה. ככל הנראה, הפיצוצים נבעו מירי כוחות הצבא הנאמנים לשליט המדינה קדאפי, אך לא דווח על נפגעים באירוע הזה.

תושב טריפולי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "בעוד כוחות הקואליציה המערבית מבצעים פשיטה אווירית על שמי המדינה, זה לא מונע מאנשיו של השליט קדאפי להמשיך ולטבוח באזרחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק