לראשונה זה שנה: אבו מאזן נועד עם ראשי חמאס בגדה

אחרי שנה של נתק, הגיעו בכירי הארגון בגדה אל מטה הנשיאות ברמאללה. הצדדים דנו בניסיונות להביא לפיוס פנימי, לקראת ביקורו של יו"ר הרשות ברצועת עזה

לראשונה זה שנה ואחרי כמעט ארבע שנים של משבר מעמיק, נועד אחר הצהריים יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, עם משלחת הנהגת חמאס בגדה. הצדדים נפגשו במסגרת הניסיונות להביא לפיוס פנים-פלסטיני, אחרי הנתק בין פתח לחמאס שהחל עם השתלטות האחרון על רצועת עזה ב-2007.

הפגישה נערכה במטה הנשיאות ברמאללה. מטעם חמאס השתתפוט בה עזיז דוויק, נאסר שארע, אבו עיישה, עבד אל-רחמן זידאן, איימן דרארמה ומוחמד אבו טיר.

סוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" דיווחה כי אבו מאזן ערך לפני אנשי חמאס סקירה של המצב, והציג לפניהם את תוכניתו להביא לפיוס. לפי הדיווח, קרא יו"ר הרשות לנציגי הארגון לסייע במאמצים להקים ממשלה שתורכב מ"שרים מקצועיים" ולערוך בחירות כלליות גם ברצועת עזה, כדי "לשקם אותה מהנזקים ההרסניים שגרמה התוקפנות הישראלית".

נוסף על כך, אמר אבו מאזן לאורחיו: "עלינו להתמודד עם השינויים המתרחשים באזור ולתת מענה אחיד לאתגרים הניצבים בפני העם הפלסטיני - ובראשם התוקפנות הישראלית המתמשכת והאיום שהיא תכה שוב בעזה".

למרות זאת ועל רקע ההסלמה בדרום, אמר יו"ר הרשות כי "חשוב לדבוק בקיום הפסקת האש כדי שלא לאפשר שום תירוץ לישראל לממש את איומיה, וכן כדי להתמודד עם הסוגיות הקשות של הבעיה הפלסטינית".

ד"ר עזיז דוויק מחמאס אמר אחרי הפגישה לעיתונאים כי "האווירה הייתה חיובית. שמענו מהנשיא את פרטי יוזמתו לפיוס לאומי, ואנו מקווים שגם הביקור המתוכנן שלו ברצועת עזה יסייע לתהליך הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק