המורדים בלוב מודים: "אל-קעידה נוטל חלק במרד"

בחלוף הזמן, נראה כי יש יותר ויותר אמת בהתבטאויותיו של שליט לוב מועמר קדאפי. מנהיג המורדים בלוב מאשר בראיון לעיתון איטלקי כי עשרות פעילים של ארגון "אל-קעידה" אכן משתתפים בלחימה הקשה נגד משטרו של קדאפי. "הם מוסלמים טובים, פטריוטים, לא טרוריסטים", הוא מנסה לגונן עליהם. אותם פעילים לחמו באמריקנים בעירק

מורדים בלוב. קדאפי צדק (חדשות 2)

בכל זאת, קדאפי צודק: מנהיג המורדים בלוב מודה כי בין אנשיו - גם קבוצה של פעילי "אל-קעידה". בראיון שהעניק לעיתון האיטלקי "סול 24", אישר מנהיג המורדים, עבד אל-חכים אל-חסידי, כי עשרות פעילים המזוהים עם הארגון נוטלים חלק במאבק נגד שלטונו של קדאפי.

"אותם פעילים לחמו בעירק נגד כוחות הקואליציה", מספר אל-חסידי בראיון. "הפעילים הללו מתמודדים היום בקו הראשון בעיר אג'דביה. הם מוסלמים טובים, פטריוטים. הם אינם טרוריסטים", ניסה לגונן מנהיג המורדים על אנשיו.

"מדובר בכ-25 פעילים שגוייסו", אישר אל-חסידי שבעצמו לחם בכוחות האמריקניים באפגניסטן, נעצר בפקיסטן, נשלח לארצות הברית - ולאחר מכן שוחרר והועבר ללוב. כעת, הוא לוחם נגד משטרו של קדאפי. גורמים בממשל האמריקני ובבריטניה אישרו כי אל-חסידי חבר בארגון התנגדות אסלאמי, שהרג עשרות חיילים לובים בפעולות גרילה בשנים 1995 ו-1996.

הקואליציה תקפה - העיר נכבשה ע"י המורדים

הבוקר הצליחו המורדים בלוב לכבוש מחדש את עיר הנפט אג'דביה, הנחשבת ליעד אסטרטגי משמעותי בעבור המורדים. מדבריו של מנהיג המורדים לעיתון האיטלקי עולה כי ייתכן שהדבר נעשה בסיוע אנשי "אל-קעידה".

בסוכנויות הידיעות דווח כי מדובר במכה אסטרטגית משמעותית למשטרו של קדאפי, שאיבד את השליטה בעיר. הבוקר תקפו כוחות הקואליציה בעיר, ולאחר מכן הוכרז על נפילתה לידי המורדים. על פי הדיווחים, קראו המפגינים לאחר התקיפה "תודה לכם, אובמה וקמרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק