דיווח: יותר מ-100 הרוגים בסוריה

סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי ישנם יותר מ-100 הרוגים מאש כוחות הביטחון הסוריים במהומות אתמול בדרעא. במהלך אחת ההלוויות שנערכו היום, יצאו כ-20 אלף בני אדם לרחובות וקראו בגנות הנשיא בשאר אסד

לפחות 100 בני אדם נהרגו מאש כוחות הביטחון הסוריים במהומות בדרעא, כך מדווחת היום סוכנות הידיעות הצרפתית, שמצטטת עדי ראייה מהאופוזיציה הסורית ופעילים בארגוני זכויות אדם במדינה.

הטבח הזה לא מונע מהמפגינים לצאת לרחובות, ומספר שיא של 20 אלף סורים יצאו להפגין ונשאו שלטים נגד הנשיא בשאר אסד ובעד חופש. המפגינים שצועדים בעיר הדרומית דרעא משתתפים בהלוויות תשעה מהמפגינים שנורו השבוע על ידי כוחותיו של הנשיא.

"דמם של הקדושים לא נשפך לשווא" זעקו המפגינים, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. מוקדם יותר גורמים בבית החולים בעיר אמרו שהם קיבלו לידיהם 25 גופות של מפגינים שהשתתפו במחאות נגד הממשל. מלבד הקריאות נגד הממשל בדמשק, הממשל ששומר נאמנות לטהרן ולחיזבאללה, המפגינים זועקים "איפה את רשת אל ג'זירה? איפה העיתונות?".

"אם ישראל תפלוש ללבנון - סוריה תילחם"

במקביל לידיעות מההפגנות בדרום המדינה, העיתון אל אכבר מצטט את רשת ההדלפות ויקיליקס שחשפה מזכר שהועבר מסוריה למשרד החוץ האמריקני, בה הנשיא הסורי אמר, על פי הפרסום, "סוריה תצטרף למלחמה אם ישראל תפלוש ללבנון".

על פי העיתון, אסד אמר את הדברים לכותב הביוגרפיה האמריקני שהוא מעסיק דיוויד לש, והוסיף כי התדמית של הצבא הישראלי כצבא בלתי מנוצח - התנפצה במהלך המלחמה בלבנון ביולי 2006. על פי אותו מזכר, אסד אמר שאם הוא יצליח לשחרר את הגולן, העם הסורי יראה בו גיבור.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק