ראיון בלעדי עם בן לאדן הבן: "לא יודע אם אבא חי"

עומר אוסמה בן לאדן, בנו של הטרוריסט המבוקש בעולם, מדבר מהמקלט שקיבל בקטאר. בראיון בלעדי שהעניק ל"אולפן שישי", הוא מספר כי ארה"ב הציעה לו חיים חדשים וסכום כסף רב עבור חשיפת מקום הימצאו של אביו. "איני יודע היכן הוא", הוא מדגיש ומוסיף: "אני נגד כל סוג של אלימות"

עשר שנים לאחר הפיגוע במגדלים התאומים בניו-יורק, תשדר מחר ב-20:00 התוכנית "אולפן שישי" עם יאיר לפיד ראיון מיוחד עם עומר אוסאמה בן לאדן, בנו של מנהיג "אל-קאעידה". הראיון צולם בדוחא בירת קטאר, שם מתגורר עומר בן לאדן בשנים האחרונות, לאחר ששורה של מדינות באירופה ובמזרח התיכון סירבו לבקשתו לקבלת אשרת כניסה לתחומן.

עומר בן לאדן בן ה-30, בנו הרביעי של אוסאמה בן לאדן, נולד בסעודיה, משם גורש יחד עם אביו לסודן, ובשלהי באמצע שנות ה-90' עזב יחד עם בני המשפחה לאפגניסטן. עומר מספר כי גויס לארגון "אל-קאעידה" ונשלח על ידי אביו לקחת חלק במחנות אימונים באפגניסטן.

לדבריו, אביו ביקש שבניו יהפכו למחבלים מתאבדים. ערב מתקפת הטרור המשולבת על ארצות-הברית שיזם אביו, החליט הבן להתנתק מהאב, משום ש"לא היה מוכן להיות מזוהה עם הרג אזרחים", ולפתוח בחיים חדשים בסעודיה.

"לא הסכמתי לספר איפה אבא"

בראיון ל"אולפן שישי" מספר עומר בן לאדן כי הוא אינו יודע האם אביו חי או מת, אך על פי הערכתו אוסאמה עודו חי, למרות ניסיונות המערב לחסלו. לדברי הבן הוא לא פגש באוסאמה בן לאדן, ולא שוחח עימו מאז נותק הקשר ביניהם.

בראיון מגלה בן לאדן הבן כי בשלהי כהונתו של הנשיא האמריקני ג'ורג' בוש, הגיעו אליו שליחים מטעם הנשיא שהציעו לו מקלט מדיני בארה"ב וסכום כסף גדול, בתמורה לכך שיסגיר את מקום הימצאו של אביו, אך הוא סירב לעשות כן. לדבריו הוא אינו משוכנע כי אביו אכן עומד מאחורי הפיגועים הרצחניים ב-11 בספטמבר.

בן לאדן מבקש בראיון להתרחק ככל האפשר מדרך האלימות והטרור ואומר: "אני לא מסכים עם אלימות. אינני מסכים עם לחימה ותוקפנות, אלא אם זו נועדה להשיג צדק והיא מגובה בהחלטות מסודרות של ממשלות או של גורמים בינלאומיים כמו האו"ם. אני חש אותו רגש כלפי חפים מפשע שנהרגים בכל מקום בעולם ללא קשר לדתם".

הראיון המלא עם עומאר בן לאדן, בנו של אוסאמה בן לאדן ישודר מחר בשעה 20:00 במרכז התוכנית "אולפן שישי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק