הכירו את עאישה קדאפי, הבת הסוררת של שליט לוב

היא מתוארת כקלאודיה שיפר של צפון אפריקה, אבל עכשיו בגלל האירועים היא הפסיקה לצבוע את שיערה לבלונדיני וראשה מכוסה במטפחת. בניגוד לאחיה, קולה לא נשמע ועל פי השמועה היא ניסתה לברוח למלטה. בלוב שואלים היום - איפה הקלאודיה שיפר שלנו? איה את, אעישה קדאפי?

עישה קדאפי , כבר לא בלונדינית (AP)

על רקע המשך הלחימה בלוב וההצהרות התכופות בתקשורת של הרודן הלובי מועמר קדאפי ובנו סאיף אל-אסלאם, גוברים בימים האחרונים הפרסומים בתקשורת האירופאית על עאישה קדאפי, בתו היחידה של שליט לוב.

על פי הפרסומים, בימי הלחימה הקשים, בתו היחידה של הרודן הלובי לא עושה דבר למען עמה מלבד עיצוב הגבות, מדידת בגדים וחיפוש אחר מדינה שתוכל לארח אותה ביום שאחרי נפילת אביה מהשלטון.

בעוד שאחיה הגדול סאיף נשמע נחוש ומלא מוטיבציה, נחוש להמשיך בשלטון המשפחה בלוב, התרומה היחידה של עישה היא להפסיק לרגל האירועים לצבוע את שיערה לבלונדיני, לעטות כיסוי ראש ולהתרחק מהדימוי שיצא לה במהלך השנים האחרונות - "הקלאודיה שיפר של צפון אפריקה".

הזוהר של עאישה שירת בעבר את קדאפי. היא הופיעה לצידו בפגישות עם מנהיגי העולם וייצגה אותו באירועים זוהרים. הרודן הלובי מתגאה שבתו מוצבת בעיתונים כאחת הנשים היפות בעולם הערבי, לצידה של המלכה הירדנית ראניה ורעייתו של נשיא סוריה אסמאא אסד.

הבונגה בונגה - להיט גם בלוב?

בחודש ינואר האחרון הפיצה העיתונות האיטלקית שמועה כי עאישה קדאפי בילתה לילה סוער במיטתו של ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני, שלקח הפוגה מחגיגות הבונגה בונגה עם רובי, אבל הידיעה הזאת, ככל הנראה, אינה נכונה.

עם זאת, מלבד הדיבורים והשמועות על עאישה קדאפי, היא בעצמה מתרחקת מהעין הציבורית מאז 2006. באותה שנה היא התחתנה עם דודנו של הקולונל קדאפי, אחמד אל קדאפי אל קוואשי, והספיקה להביא לעולם שלושה ילדים. מאז היא נעלמה כמעט לגמרי מעין התקשורת.

בתחילת המהומות בלוב, טענה התקשורת האירופית שעישה ניסתה לברוח לאי השכן מלטה, אבל הרשויות סירבו לקבל אותה והיא נאלצה לחזור ללוב, לווילה שבאחד מפרוורי טריפולי. בתקשורת הלובית היא צוטטה כאומרת כי היא מרוצה מהחיים במדינה, אבל לא אמרה דבר על המצב בלוב ועל המהומות.

עאישה קדאפי לא מתלהמת

כשעאישה לא מדברת עם התקשורת, עולה מחדש הריאיון שהעניקה בשנות ה-90 ובו היא מספרת על האירוע ש"שינה את חייה" - הלילה שבו הפציצו מטוסים אמריקנים את טריפולי, פגעו באחותה המאומצת והרגו אותה. "התעוררתי לרעם ההפצצות וצעקותיה של אחותי המאומצת האנה. הדם שלה מילא את החדר", היא נזכרה.

בשנת 2004 התנדבה עאישה לקחת חלק בצוות ההגנה של סדאם חוסיין בעיראק. "למדתי משפטים והרגשתי שזו חובתי להגן על כל מי שמואשם שלא בצדק", אמרה אז לתקשורת העולמית.

כמו כן, בניגוד לרוח הסוערת של שבעת אחיה, עאישה רגועה ונעימה מאוד. ספק אם נשמע אותה אומרת דברים ברוח הדברים שאחיה אומרים, כמו למשל "אנחנו מתכוונים להלחם עד האיש או האישה או הכדור האחרון", אך כאמור - ספק גם אם נראה אותה תורמת למצב הפוליטי במדינה ולמען האזרחים, אלא עושה בעיקר לביתה, או ליתר דיוק - להופעתה החיצונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק