מפחד? מלך סעודיה דורש: אל תקראו לי מלך

בהודעה חריגה ואף דרמטית, ביקש אמש מלך סעודיה עבדאללה בן עבד אל-עזיז מנתיניו - להפסיק לכנות אותו בשם "מלך". "אני פונה אליכם ומבקש להפסיק לכנות אותי בכינויי השבח", אמר בן ה-87. ניסיון למנוע את המהפכה הבאה בעולם הערבי?

עבדאללה בן עבד אל-עזיז. לא בן של מלך (רויטרס)

"אני לא בן של מלך": מלך סעודיה עבדאללה בן עבד אל-עזיז הודיע אמש כי הוא דורש מכל בכירי הממשל והעם הסעודי שלא לכנותו עוד בכינוי "מלך". בהודעה חריגה ואף דרמטית, שפורסמה בסוכנות הידיעות הרשמית הסעודית, נמסר מבית המלוכה: "המלך הוא אללה, ואנחנו עבדיו".

"אני פונה אליכם ומבקש להפסיק לכנות אותי בכינויי השבח", נמסר מהמלך הסעודי בן ה-87. את הדברים אמר במהלך פגישתו עם המופתי הראשי של הממלכה ובכירים נוספים מסעודיה וממדינות המפרץ.

"לא עולה בקנה אחד עם מסורת הממלכה"

ההודעה הזו מצטרפת להודעה נוספת, שפורסמה בספטמבר 2005, בה דרש המלך הסעודי מהעם שלא לנשק את ידו או את ידיהם של מי ממשפחת המלוכה. "זהו נוהג זר שלא עולה בקנה אחד עם המסורת של הממלכה", הודיע אז עבדאללה בן עבד אל-עזיז.

מלך סעודיה שב רק לאחרונה מטיפול ממושך בגבו בארצות הברית, ושיקום ארוך במרוקו. עם שובו, על רקע פרוץ הפגנות אלימות ברחבי הממלכה, הודיע על שורה של רפורמות והקלות לאזרחים. השאלה המתבקשת כעת, היא האם הודעתו האחרונה של המלך נעשית כחלק מרצונו של בית המלוכה להרגיע את הרוחות הסוערות בסעודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק