הליגה הערבית חידשה התמיכה בתקיפות בלוב; ההפצצות בטריפולי נמשכות

מזכ"ל האו"ם ומקבילו בליגה הערבית הביעו במסיבת עיתונאים משותפת תמיכה בהמשך הפעולה נגד משטר קדאפי. "חיוני שהעולם ידבר בקול אחד", אמר באן

אחרי ההסתייגות שבאה אחרי תחילת ההפצצות, התייצבה הערב הליגה הערבית שוב לימין מדינות הקואליציה התוקפות בלוב מטרות של השליט מועמר קדאפי ואנשיו. בתום פגישה שערך עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון ועם ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, הצהיר מזכ"ל הליגה, עמרו מוסא, כי ארגונו מחויב לפעולה נגד קדאפי ונאמניו.

באן אמר כי "חיוני שהעולם ידבר בקול אחד" כדי לסיים את המשבר בלוב, זמן קצר לאחר שמוסא העניק את תמיכתו במבצע. "אנחנו מחויבים להחלטת מועצת הביטחון ולא מתנגדים לה", הצהיר מזכ"ל הליגה הערבית - שהדגיש כי "אין כל כוונה לפלוש לתוך שטח לוב".

מהפכה בלוב: כל העדכונים 

מוסא אמר את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת שערך עם מזכ"ל האו"ם. באשר להתנגדות שהביע להמשך המבצע לפני ימים אחדים, אמר כי "דבריו הובנו שלא כהלכה, בעיקר בשל חששו שלו ושל מדינות ערב מפני פגיעה בחייהם של אזרחים נוספים בלוב". הוא הדגיש כי ארגונו "נמצא בתיאום עם האו"ם כדי להגן על חיי אזרחי לוב".

במקביל, דיווחה הערב הטלוויזיה בלוב כי בשעות האחרונות התחדשו התקיפות בבירה טריפולי. לפחות כפי הנראה כעת, מדווחים שם כי התקיפות האוויריות הצליחו לבלום את התקדמות נאמניו של קדאפי לעבר כוחות המורדים.

מתקפה בלוב - סיקור מיוחד:

דיווחים לא מאומתים: בנו של קדאפי נהרג

פוטין נגד הפעולה בלוב: "ההתערבות במדינות זרות - טרנד אמריקני"

דיווח מהארמון המותקף: "הרס ועשן בכל מקום"

קדאפי לא מוותר: "מוכנים למלחמה ארוכה"

ארמונו של קדאפי הופצץ מהאוויר

המתקפה נמשכת: 48 הרוגים בלוב

המערב פועל: מטוסי קרב וצוללות תוקפים יעדים בלוב

המתקפה בלוב: מלחמה להדחת קדאפי?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק