סוריה: עימותים אלימים בהלוויות ההרוגים

7 בני אדם נהרגו אתמול בסדרת עימותים שפרצו בין המתנגדים לשלטונו של אסד לבין כוחות הביטחון. היום, במהלך ההלוויות של ההרוגים בעיר דרעא בדרום המדינה, התפתחו שוב התנגשויות אלימות בין המפגינים לכוחות הביטחון הסורים, שעשו שימוש בגז מדמיע, בזרנוקי מים וגם באש חיה. צפו בהפגנות היום

אחרי ההרוגים אתמול, גם היום עימותים אלימים עם כוחות הביטחון הסורים - בהלוויות של הרוגי אתמול.

אתמול נהרגו 7 בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו בעימותים עם כוחות הביטחון, במהלך ההפגנות הגדולות ביותר בסוריה ב-30 השנים האחרונות. ההפגנות נערכו אתמול בשבע ערים שונות ברחבי סוריה: מדרעא שעל גבול ירדן ועד לעיר בניאס שבאזור לטקיה בצפון המדינה. אלפי בני אדם יצאו לרחוב וקראו קריאות נגד בני משפחת אסד.

היום, במהלך הלוויות ההרוגים בעיר דרעא בדרום סוריה, שוב התפתחו עימותים אלימים עם כוחות הביטחון הסורים. כוחות המשטרה ביצעו ירי גז מדמיע, זרנוקי מים וגם ירי באש חיה לעבר המפגינים בניסיון לדכא את ההתקוממות. המפגינים עצמם שאגו סיסמאות נגד הנשיא ונגד השחיתות, בנוסף "העם רוצה להפיל את השליט" ו"אללה, סוריה וחופש".

על פי הדיווחים של גורמי אופוזיציה סורים, מנגנוני הביטחון של אסד גם ביצעו מספר מעצרים במהלך ההלוויות בעיר, אולם עם זאת, נכון לעכשיו נראה כי שלטונו של הנשיא בשאר אסד יציב. כוחות הביטחון הצליחו לדכא את המהומות בכוח, ולראשונה מזה שנים רבות משתמש אסד גם בצבא כדי להחזיר את השקט למרכזי הערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק