צפו: המורדים בלוב יירטו מטוס קרב

למרות ההודעות על הפסקת אש בלוב נמשכת הלחימה בין נאמני קדאפי למורדים. הבוקר הצליחו כוחות המורדים בבנגאזי ליירט מטוס, אך בהמשך התברר כי מדובר במטוס של המורדים. "ירינו על המטוס בטעות בגלל חוסר תקשורת", נמסר בהודעה מטעם האופוזיציה

הלחימה בלוב נמשכת: מורדיו של קדאפי יירטו הבוקר מטוססמוך לבנגאזי שבמזרח המדינה. לדברי המורדים, המטוס הופל בעקבות ירי כבד שבוצע לעברם. עם זאת, בהמשך התברר כי מדובר במטוס של המורדים שהופל בטעות. "ירינו בטעות על מטוס שלנו בגלל חוסר בתקשורת", נכתב בהודעת אנשי האופוזיציה בבנגאזי.

על פי התמונות של סוכניות הידיעות שהצליחו לתעד את הנפילה, נראה המטוס מאבד במהירות גובה כשהוא עולה בלהבות. עדי ראייה מדווחים כי ירי כבד נשמע ברחבי העיר.

מהפכה בלוב: כל העדכונים

הירי הבוקר לעבר בנגאזי בוצע למרות הכרזת שלטונות לוב על הפסקת אש בלחימה עם המורדים. גם אתמול המשיכו נאמניו של קדאפי לנסות ולהשיב לידיהם את השליטה על האזורים המוחזקים בידי אנשי האופוזיציה.  

כוחות של ממשל קדאפי הצליחו לכתר את העיר, אך בכיר שם מסר כי אין בכוונתם להפר את הפסקת האש וכי הם לא ייתקפו את המורדים שנמצאים בתוכה.

"נוכחות הצבא בערי לוב חיונית לשמירה על ביטחון המדינה", הסביר סגן שר החוץ בטריפולי, חאלד קאים, בשיחה עם כתבים. הוא הדגיש כי "הפסקת אש פירושה אפס פעולות צבאיות, לא רחבה וגם לא מצומצמת. הכוחות שלנו נערכו מחוץ לבנגאזי, אבל אין שום כוונה להורות להם להיכנס פנימה".

שעות ספורות קודם לכן, דווחו אזרחים המתגוררים באזור בנגאזי על קולות נפץ רמים שהחרידו את האזור. עדי ראייה דיווחו כי מטוסים של צבא לוב חגו באוויר, וכי נורו לעברם טילים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק