לוב: המורדים מאבדים את בנגאזי

העיר בנגאזי הפכה שוב לשדה קרב. נאמניו של השליט מועמר קדאפי פועלים במעוז המורדים בניסיון לחזור ולשלוט בעיר. בתוך כך מתרבים הדיווחים על הרוגים רבים בלחימה, בהם גם ילדים, נשים וקשישים

קרבות בבינגאזי (AP)

נלחמים על המעוז האחרון: בעיר בנגאזי שהיתה בין הראשונות שנכבשו על ידי המורדים בלוב, נמשכת הלחימה. מתוך העיר הדרומית נשמעים בשעות האחרונות פיצוצים וירי, זאת על פי הדיווחים בטלוויזיה המקומית.

קרבות אלימים במיוחד נרשמים בימים האחרונים בין כוחותיו של מועמר קדאפי למורדים שמנסים לשמור על אחיזתם בעיר. רשת "אל ג'זירה" מדווחת כי ילדים, נשים וקשישים נהרגו בחילופי האש וכי בתי החולים עמוסים בגופות.

ארה"ב מסתפקת בסנקציות 

לא נבהל מהקהילה הבינלאומית (רויטרס)
במהלך השבוע האחרון, נאמניו של קדאפי החזירו לידיהם את השליטה במרבית מאחזי המורדים ברחבי המדינה. עם זאת יש עדיין דיווחים סותרים לגבי השליטה בעיר מיסראטה שבמערב לוב.

קריין הטלוויזיה הלובית אמר היום מיסראטה "סטרילית מכנופיות הפושעים החמושות", ובמקביל, סוכנות הידיעות "רויטרס" מצטטת אזרחים בעיר שטוענים כי בימים האחרונים "מיסראטה רגועה בלי שום סימני לחימה".

בקהילה הבינלאומית ממשיכים להביע דאגה מהנעשה בלוב, אך כזאת שעדיין לא מגובה במעשים. ארצות הברית חזרה בה מהרעיון לפלוש או לשלוח כוחות זרים לפעול במדינה וכרגע וושינגטון מסתפקת בסנקציות שיופעלו על ידי מועצת הביטחון של האו"ם.

"אנו נועדים ברצינות ומובילים מאמצים במועצת הביטחון סביב מגוון אפשרויות של פעילות שנועדו להגן על אזרחים בלוב", אמרה בתגובה לאירועים האחרונים סוזן רייס, שגרירת ארצות הברית לאו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק