דיווח: מורדים הטביעו שתי ספינות של חיל הים של קדאפי

המערכה בלוב ממשיכה להסתבך: הערב מדווח אחד מאתרי החדשות בלוב כי שתי ספינות של חיל הים של קדאפי הוטבעו על ידי מטוסים המשתייכים לכוחות האופוזיציה. על פי הדיווח, פגעו המטוסים גם במספר טנקים סמך לערים ברגה ובנגזי, שנשלטות על ידי קדאפי, לפחות בינתיים

מטוסים של כוחות האופוזיציה בלוב הטביעו היום מול חופי המדינה שתי ספינות התומכות במשטרו של השליט מועמר קדאפי, כך מדווח אחד מאתרי החדשות בלוב.

על פי הדיווח, קצין בחיל האוויר הלובי בבסיס בעיר בנינה סיפר כי המטוסים פגעו גם במספר טנקים לא ידוע סמוך לערים ברגה ובנגזי, שתי ערים שנפלו לידיהם של הכוחות שתומכיו בקדאפי. הדיווח לא קיבל אישור רשמי ממשטרו של קדאפי במדינה.

מהפכה בלוב: כל העדכונים

בריטניה וצרפת: "על קדאפי לפרוש - ועכשיו"

שליט לוב מועמר קדאפי ואנשי משטרו איבדו כל לגיטימציה וחייבים לפרוש כדי לסיים את האלימות במדינה - כך לפי הודעה דחופה ששיגרו בשבוע שעבר נשיא צרפת ניקולא סרקוזי וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון.

בהצהרה המשותפת שהופנתה לנשיא האיחוד האירופי הרמן וון רומפוי, קראו המנהיגים ליצור תכניות סיוע לעם הלובי המורד, כולל הכרזה על שמי לוב כ"שטח אסור לטיסה".

"ברור לנו שהמשטר הלובי איבד כל לגיטימציה שהייתה לו", נכתב בהצהרה. "כדי לסיים את סבלו של העם הלובי, על מועמר קדאפי ואנשיו לעזוב". המנהיגים גם קראו לאיחוד האירופי להכיר במועצה הלובית הלאומית, שמייצגת את המורדים, כישות פוליטית שולטת.

לוב: ננתק קשרים דיפלומטיים

שרי החוץ של מדינות המפרץ פרסמו גם היא הודעה דומה בשבוע שעבר, בטענה ש"המשטר בלוב איבד את הלגיטימציה שלו".

בלוב כבר הגיבו להצהרה המערבית ואיימו לנתק את כל הקשרים הדיפלומטיים עם צרפת ושאר מדינות המערב "אם הם ימשיכו לגבות את המורדים", כך אמר המשנה לשר החוץ הלובי.

לפי הדיווחים שמגיעים מלוב, בינתיים, נראה שכוחותיו המיוחדים של קדאפי דווקא מצליחים לדחוק את המורדים. לפי רשת "אל ג'זירה", המורדים נסוגו מהעיר ראס לנוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק