נשיא תימן: הרפורמה בחוקה תאושר במשאל עם

ההפגנות נגד עלי עבדאללה סאלח לא נפסקות, ובניסיון נוסף להרגיע את הרוחות הוא נשא נאום טלוויזיוני שבו הבטיח לערוך שורת שינויים שיהפכו את המשטר בתימן לפרלמנטרי

מבטיח רפורמות. נשיא תימן, סאלח (חדשות 2)

אחרי אפקט הדומינו שהפיל את השלטונות בתוניסיה ובמצרים, מנסה נשיא תימן עלי עבדאללה סאלח, למנוע מארצו להיות החוליה הבאה בשרשרת משטרי העריצות הקורסים במזרח התיכון. בנאום טלוויזיוני שהועבר הבוקר בשידור חי, הוא הכריז על שורת שינויים שבכוונתו לבצע בחוקה התימנית, שלדבריו נועדו לייסד שם משטר פרלמנטרי.

מחשש שגורלו יהיה זהה לזה של מובארק, אחרי שגל המהומות הגיע גם לתימן, הכריז סאלח כבר בחודש שעבר כי לא יתמודד שוב בבחירות לנשיאות ויסיים את כהונתו ב-2013. הוא גם התחייב שלא ימנה את בנו לרשת את מקומו.

לפחות לפי הלך הרוח ברחוב התימני, נראה כי כל אותם מאמצי הרגעה לא הצליחו לשכנע את האזרחים - וההפגנות הקוראות להדחתו של סאלח מהשלטון נמשכות. כעת, אולי בניסיון נוסף לרכך את הסערה, הוא הבטיח לאשר את הרפורמות בשורה של משאלי עם, ובין היתר גם לחוקק חוק בחירות חדש.

בנאומו הבוקר שב סאלח שוב על התחייבותו לפנות את מקומו לנבחרי העם, ואמר כי "הממשלה שתיבחר על ידי הפרלמנט היא שתקבל לידיה את סמכויות הרשות המבצעת של תימן".

עלי עבדאללה סאלח שולט בתימן כבר שלושה עשורים ונחשב לאחד משותפיה החשובים של ארצות הברית במלחמתה באל-קעידה. בחודש שעבר, כשהודיע כי לא ימשיך להיאחז בכיסאו, הסביר זאת כי "טובתה של המדינה קודמת לאינטרס האישי שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק