קדאפי מזהיר: "אל-קעידה ישתלט על כל האזור, עד ישראל"

שליט לוב ממשיך לשדר עסקים כרגיל, ומזהיר מפני האיום עליו התריע מן היום הראשון: "ארגון אל-קעידה הוא שפועל בלוב", הדגיש בראיון לערוץ טלוויזיה טורקי. "הוא ישתלט על האזור כולו, עד ישראל". השבוע פרסם אתר וויקיליקס: תאי "אל-קעידה" פועלים בלוב

ממשיך להתגונן: שליט לוב מועמר קדאפי תוקף את התנהלות המערב ומדגיש כי המערכה המתנהלת על אדמת לוב בימים אלו היא מאבק נגד גורמים אסלאמיים קיצוניים.

"ההשתלטות של ארגון אל-קעידה על לוב תגרום לכאוס בכל מדינות האזור עד ישראל", הזהיר קדאפי. מוקדם יותר טען שליט לוב: "עבורם (המורדים) - כולם הם האויבים. הם לא יודעים דבר חוץ משפת ההרג".

קדאפי התייחס גם לדיווחים לפיהם המערב שוקל להטיל מצור על המרחב האווירי הלובי, במטרה למנוע את גיחותיהם של מטוסי חיל האוויר הלובי במאבק נגד המורדים. "אם תתקבל ההחלטה הזו, זה יהיה מעשה שיועיל ללוב", אמר קדאפי. "העם הלובי יראה את האמת, לפיה המערב רוצה להשתלט על לוב ולגנוב את הנפט שלו".

מהפכה בלוב: כל העדכונים

במהלך הלילה אף הפתיע השליט הלובי קבוצה של עיתונאים המסקרים בימים אלו את המתרחש במדינה, שערך "ביקור פתע" באחד המלונות בבירה טריפולי בהם שוכנים העיתונאים. את דבריו על ארגון אל-קעידה אמר בראיון לערוץ הטלוויזיה הטורקי "טי-אר-טי".

הלילה שידרה הטלוויזיה הלובית נאום מוקלט של השליט, שמסרב לוותר על השלטון. קדאפי תקף את התנהלות המערב באשר לעימותים, וטען כי מדובר במזימה שנועדה לכבוש את לוב פעם נוספת.

וויקיליקס: תאים של אל-קעידה פועלים בלוב

מיום העימותים הראשון טען קדאפי, בנאומיו וראיונותיו לכלי התקשורת השונים, כי בניגוד ליתר ההפגנות בעולם הערבי בחודשים האחרונים - אנשיו נאלצים להתמודד עם מורדים, ולא מפגינים. לראיה, טען קדאפי כי פעילים חמושים באמצעי לחימה שונים הם שמסתובבים ברחובות ופוגעים בעם הלובי.

השבוע פרסם אתר "וויקיליקס" כי תאים רדומים של "אל-קעידה" פועלים בלוב כבר משנת 2008. מהדלפה באתר, של מסמכים אמריקניים, הוקמו התאים במספר ערים במדינה, בהמתנה לשעת כושר על מנת להפיל את משטרו של קדאפי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק