תבוסת המהפכה? צבא לוב כובש את הערים מחדש

בעוד מעצמות המערב שוקלות הכרזת "מרחב אווירי סגור" בלוב כדי לנטרל את צי המטוסים של קדאפי, נראה שבעזרת חיל האוויר והטנקים שלו - מצליח שליט לוב לרסן חלק גדול מההתנגדות. כוחותיו החמושים השתלטו על העיר ראס לנוף ומתקדמים לכיוון מחוז קירינייקה

קדאפי מצליח להשתלט על ערי לוב בכוח הזרוע: כוחותיו החמושים של שליט לוב נכנסו מלווים בטנקים לעיר ראס לנוף ובלמו את ההתנגדות שם, כשמטוסי חיל האוויר הלובי מסייעים להם.

מהפכה בלוב: כל העדכונים

מניתוח של מצב כוחות שליט לוב מול העם המורד בו, עולה כי ללא התערבות חיצונית דוגמת הכרזת "אזור אסור לטיס" בלוב, כדי לשתק את צי מטוסי קדאפי, מצבו של השליט רק ילך וישתפר.

העם אמנם ממשיך להתנגד ולמחות אך בעזרת המיליציות החמושות והמוסדרות - להבדיל מהכנופיות המאולתרות - נראה שידו של קדאפי עלולה להיות על העליונה.

הצבא מתקדם לכיוון קירינייקה

הצבא הלובי תוקף סביב טריפולי, משתק את הערים א-זאוויה ומסרטיה, שם נפסק החשמל היום, הולך לעיר גריאן, אבל הקרב העיקרי שלו הוא התקדמות מסירט, עיר הולדתו ומעוזו של קדאפי, לכיוון מחוז קירינייקה.

בתוך כך, התייצב היום מול המצלמות עוד בן של קדאפי, סעאד, אחד מבעלי קבוצת הכדורגל האיטלקית יובנטוס. הוא איים כי "רבים מן השבטים החמושים בלוב, אלה שחומשו במשבר הנוכחי, ממתינים בדריכות להוראת המנהיג".

מוקדם יותר היום התראיין מנהיג המורדים, שר המשפטים לשעבר מוסטפא עבד אל-ג'ליל, לרשת אל-ג'זירה, והציב לקדאפי אולטימטום של 72 שעות לעזוב את השלטון. "אם הוא יעזוב את לוב מיידית, בתוך שלוש יממות, ויפסיק את כל התקיפות, לא נתבע אותו על פשעיו", אמר מנהיג המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק