לוב: 18 הרוגים בהם תינוק בקרבות

תומכי קדאפי לא מרחמים על המורדים. 18 בני אדם נהרגו היום בעיר מיסרטה, בהם גם תינוק. רופא מבית החולים המקומי אמר כי ישנם כל כך הרבה פצועים באופן שלא ניתן לספור, ולכן הוא מעריך כי מספר ההרוגים יאמיר

לוב ממשיכה לדמם: לפחות 18 בני אדם נהרגו הערב בחילופי האש הכבדים בין המורדים לנאמניו של הרודן מועמר קדאפי בעיר מיסרטה.

רופא מקומי מסר לסוכנות הידיעות "רויטרס", כי מניין ההרוגים צפוי לעלות. עוד אמר, כי בין ההרוגים גם תינוק. לדבריו, ישנם כל כך הרבה פצועים "עד שלא ניתן לספור כמה באמת יש". לפי ההערכות, מניין ההרוגים היום עומד על כ-70.

הבוקר: קרבות עזים בטריפולי

מלחמת האזרחים בלוב מגיעה למעוז של קדאפי: קרבות קשים התחוללו הבוקר במספר מוקדים במדינה, בין המפגינים לכוחותיו של מועמר קדאפי - כך מדווחים כלי תקשורת ערביים וסוכנויות ידיעות זרות. על פי הדיווחים, בפעם השנייה מאז פרוץ המהומות נשמעו היום קולות ירי גם בעיר הבירה טריפולי, כולל במקלעים כבדים.

שבוע נוסף של עימותים נפתח בקרבות במספר מוקדים מרכזיים במדינה: בעיר סירט - עיר הולדתו של קדאפי, וגם בערים א-זאוויה ומיסראטה. בחלק מכלי התקשורת מדווח כי המפגינים הצליחו להשתלט על הערים הללו, אולם כלי התקשורת הממלכתיים, המשדרים גם היום הפגנות תמיכה בקדאפי ברחבי המדינה, טוענים כי כל הערים שבו לשליטת כוחותיו של קדאפי.

היום דווח בבריטניה כי שמונה לוחמי קומנדו בריטיים נעצרו על ידי המורדים במהלך פעילות על אדמת לוב. שר ההגנה הבריטי הכחיש את הדיווח, ואמר כי בריטניה לא מתכוונת לשלוח כוחות חי"ר למדינה. עם זאת, רשת CNN דיווחה כי מתנהלים מגעים בין הצדדים לשחרורם של לוחמי הקומנדו.

דובר הממשל מוסא איברהים הגיב היום למתרחש במדינה. "אין יותר קרבות בטריפולי, הכל בטוח", אמר. "אני מבטיח לכם שטריפולי נמצאת בשליטת קדאפי. היריות הן ירי שמחה של אנשים הצוהלים ברחובות".

בסוף השבוע נהרגו עשרות בני אדם, רובם מפגינים, בקרבות הקשים במדינה. גורמים הומניטריים סבורים כי רק עם סיום המהומות יתברר הנזק ההומניטרי הכבד במדינה, כשכבר עכשיו מדווח על יותר מ-200 אלף פליטים שנמלטו מלוב. מדינות רבות שולחות גופים רשמיים לסייע בחילוץ אזרחיהן בלוב, ומעניקות סיוע הומניטרי למקומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק