חודשו התקיפות בלוב: טנקים מפגיזים את המורדים

אחרי הפוגה של כמה שעות, שבים תומכיו של קדאפי לטבוח במורדים. עדי ראייה: לפחות 20 טנקים מפגיזים ונעשה שימוש במרגמות. רופא מא-זאוויה מסר כי לפחות 30 נהרגו, רובם אזרחים

לוב ממשיכה לבעור: כוחות צבא הנאמנים לרודן מועמר קדאפי שבו לתקוף בעיר המערבית א-זאוויה. עדי ראייה דיווחו, כי הם רואים לפחות 20 טנקים, שיורים לעבר הכיכר המרכזית ומשתמשים גם באש מרגמות.

רופא בבית החולים בעיר מסר כי בתקיפה הקודמת הבוקר, לפחות 30 בני אדם נהרגו בתקיפה, רובם אזרחים.

מוקדם יותר היום התגאו המורדים כי הצליחו להדוף את אנשי הביטחון של קדאפי בא-זאוויה לאחר חילופי אש כבדים. "ניצחנו נכון לעכשיו והאזרחים מתאספים בכיכר העיר", הדגיש דובר המורדים יוסוף שאגן בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס.

בשעות הבוקר המוקדמות פתחו כוחות חמושים של שליט לוב במתקפה על העיר, המרוחקת כ-50 ק"מ בלבד מהבירה טריפולי. עדי ראייה סיפרו על חילופי אש כבדים בין המורדים לבין אנשיו של קדאפי, על נוכחות רכב משוריינים ברחובות וטנקים שיורים לעבר אזרחים. לדבריהם, תושבים שנמלטו מהירי נאלצים להסתתר במסגדים בעיר, שבימים האחרונים הייתה בשליטת מתנגדי השלטון. על פי הדיווחים עשרות נהרגו במהלך המתקפה.

אתמול, כך על פי הדיווחים, נהרגו בא-זאוויה יותר מ-50 בני אדם מאש ארטילרית של הצבא לעבר האזרחים. בין ההרוגים: מפקד כוחות האופוזיציה.

במקביל, נמשכים הקרבות בעיר הנפט ראס-לנוף שבמזרח לוב. הבוקר, לאחר שדווח כי המורדים השתלטו על המקום, סיפרו עדי ראייה כי הבחינו בירי לעבר הליקופטרים שחגים מעל לעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק