צפו: המטוסים של צבא קדאפי מפציצים את המורדים

ברחבי לוב נמשכות ההתנגשויות בין צבאו של קדאפי למורדים אך בינתיים לא מסתמנת הכרעה ברורה. בעקבות האירועים זרם הפליטים מהמדינה גובר ותעשיית הנפט ברובה מושבתת. צוות צילום הצליח לתעד את העימות הקשה בין המפגינים לחיל האוויר הלובי. צפו בתיעוד התקיפה מן האוויר

צוות צילום הצליח לתעד היום ירי של מטוסי חיל האוויר של לוב לעבר החולות בסביבתן נמצאים מורדיו של קדאפי, באירוע לא היו נפגעים. ביתר המדינה נמשכות המהומות, אך לא מסתמנת הכרעה מהירה.

מלחמת האזרחים בלוב מקרטעת באי סדר. אין במדינה די כוחות מאורגנים כהלכה לביצוע מהלכים גדולים, ומימדי הלחימה בפועל של המורדים מצומצמים. המתקוממים הצטיידו בתותחי נ"מ ישנים, איתם הם נלחמים מול המטוסים של הצבא הלובי. בקירינאיקה מנסים המתקוממים לחמש צבא אזרחים מהשלל שנלקח ממחסני הצבא, אך אין אלו כוחות שמסוגלים לחצות את המדבר ולהשתלט על טריפולי הבירה.

נחושים להפיל את קדאפי

למרות השלל הדל שבידיים, המפגינים נחושים להפיל את השליט מכיסאו: "קדאפי יהודי! הוא עשה הרבה דברים רעים לעם הלובי, שאלוהים יעזור לנו. הוא לא לובי ולא מוסלמי - יהודי! מי יודע מאיפה הוא בכלל?!", קורא אחד מצבא המורדים.

בתוך חולות הסהרה מתפרס קו ההגנה על בקירינאיקה. אין פיקוד מסודר ודפוסי פעולה אך יש התלהבות, שנאה ונחישות בקרב המתקוממים. בטריפולי מצליח קדאפי לארגן הפגנות למענו ושם נשמעים אזרחים שקוראים לתמוך בו ולהשאיר אותו בשלטון.

שריפת ספרים היא תמיד סימן רע, ועכשיו נערכות שריפות המוניות של שריפת הספרים הירוקים עם משנתו של קדאפי. זרם הפליטים מהמדינה גובר, פועלים ומהנדסים זרים עוזבים בהמוניהם ותעשיית הנפט ברובה מושבתת. כולם מעריכים של שהגרוע מכל עוד לפניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק