סעודיה קונה את פייסבוק? מתיחה בלבד

היום דווח בתקשורת הסעודית והאירנית כי מלך סעודיה נפגש לפני כחודש עם מייסד פייסבוק מארק צוקרברג והציע לו לקנות את הרשת החברתית תמורת 150 מיליארד דולר - במזומן (!). המטרה, על פי הדיווחים: "לעקור את העשבים השוטים". רק יותר מאוחר התברר שמדובר במתיחה שרצה ברשת

יש עסקה? צוקרברג ומלך סעודיה (חדשות 2)

אם חשבתם שמארק צוקרברג הוא האיש שהולך להתעשר מהתהפוכות הדרמטיות במזרח התיכון, כנראה שטעיתם. בהמשך לגל המחאות נגד השלטון במזרח התיכון, התקשורת הערבית דיווחה כי מלך סעודיה עבדאללה הציע לרכוש את הרשת החברתית פייסבוק ב-150 מיליארד דולר כחלק מהמאמץ להשקיט את התנגדות התושבים בארצו - אולם ככל הנראה מדובר במתיחת רשת בלבד.

על פי דיווחים בסוכנות הידיעות הסעודית Ahlul Bayt שפורסמו היום בגלובס, בחודש שעבר התקיימה פגישה בין מלך סעודיה למייסד פייסבוק מארק צוקרברג בה הציע המלך עבדאללה לרכוש את הרשת החברתית תמרות 150 מיליארד דולר במזומן. ההצעה הנדיבה הגיעה למרות הנתונים הכספיים של פייסבוק והערכת יועציו של המלך לפיה החברה לא שווה אפילו מיליארד דולר.

עדיין לא ברור מה היו תוצאות הפגישה, אך לפי הדיווחים מטרתו של המלך הייתה "לעקור את העשבים השוטים", ולמנוע את התפשטות ההפגנות גם לסעודיה.

הבלוגרים ספקנים

עם זאת, הבלוג באתר The Next Web מציין כי הדיווחים הם שקריים. לפי פרנסיס טן, כותב הבלוג, השמועות החלו בדון וירס, שכתב כתבה בה הוא מדווח על חדשות משעשעות מסביב לעולם ומציין למטה כי "מטרת הכתבות היא בידור, חלקן אמיתיות וחלקן לא" - הערה שלטענת טן חלק מהקוראים פיספסו.

בנוסף, הפורטל הערבי El-wasat מאשר כי השמועות אינן אמיתיות. יתרה מזאת - וואהיל גנים, המנהל הבכיר בגוגל שנחשב ממובילי ההפיכה במצרים, אמר כי הדיווחים לא נכונים ולעג לסוכנות הידיעות הסעודית באומרו: "יש עיתונאים שצריכים לעבור הכשרה רצינית".

עם זאת, לסיפור יש מעל 22 אלף לינקים דרך פייסבוק, מעל 2,000 "ציוצים" בטוויטר, 222 אי-מיילים שנשלחו וכ-25 אלף לינקים ברשתות חברתיות אחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק