לוב: לינץ' בשכיר החרב של קדאפי

כך ייעשה למי שקיבל פקודה לטבוח במפגינים: בסרטון וידאו חדש שעלה לרשת נראה אחד משכירי החרב של קדאפי מוקף בהמון זועם של מפגינים, המכלים בו את זעמם וצועקים לעברו "מהיכן באת, כלב?". דיווח: 8,000 חיילים בלבד של קדאפי נלחמים על מעוזו האחרון בטריפולי

המפגינים בלוב משיבים מלחמה: בקטע וידאו שעלה ברשת מתועד מעשה לינץ' של המון זועם באחד משכירי החרב של מועמר קדאפי. בתיעוד נראה ההמון המפגין מקיף את האיש, לבוש בגדי צבא ומכה אותו נמרצות. ברקע נשמעות צעקות של מפגינים הקוראים להניח לו לנפשו, בעוד שאחרים צועקים לעברו "מהיכן אתה, כלב?".

12 ימים חלפו מאז פרוץ העימותים הקשים בלוב, ומרבית התמונות המגיעות מהמדינה - מצולמות באמצעות המפגינים עצמם. מאות קטעי וידאו עולים לרשת האינטרנט מדי יום, למרות ניסיונותיו של המשטר למנוע את הגלישה באינטרנט במדינה.

ברשתות התקשורת בעולם משודרות מדי יום תמונות מההפגנות ברחבי לוב, רובן קשות לצפייה המעידות על הזוועות המתחוללת ברחובות המדינה. על פי ההערכות, בקרבות הקשים בין המפגינים לתומכיו של קדאפי נהרגו יותר מאלף בני אדם.

מול המצלמה: המפגינים כובשים את בנגאזי

אמש פורסמו תמונות חדשות מהעיר בנגאזי, המתעדות כיצד אנשיו של שליט לוב מועמר קדאפי נסים על נפשם מפני ההמון המפגין והאלים המסתער עליהם. התיעוד זוכה לצפיות רבות באתרי הווידאו ברשת.

בתוך כך נמשכים הדיווחים על איבוד השליטה של שליט לוב בנעשה במדינה. גורמים במדינה מעריכים כי את מרבית מרצם משקיעים כעת אנשיו של קדאפי בשמירה על המעוז האחרון - בטריפולי. רשת BBC בשפה הערבית דיווחה הבוקר כי 8,000 תומכים בלבד נלחמים כעת במפגינים בבירה.

היום צוטט קרוב משפחה של קדאפי בעיתון "א-שרק אל-אווסט" הלונדוני, באומרו כי שליט לוב "ייאבק על אדמת המדינה על מותו". קרוב המשפחה הוסיף: "הוא הדגיש זאת בנאומו האחרון - והוא אינו מתכוון לשנות את דעתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהפכה בלוב - סיקור מיוחד:

מימדי הטבח נחשפים: קבר אחים המוני בלוב

קדאפי: אטהר את לוב בית אחר בית

מי אתה מועמר קדאפי?