צפו בסקירת ההפגנות בעולם הערבי

כמו בכל יום שישי בשבועות האחרונים, יצאו מיליונים במדינות שונות בעולם הערבי לרחובות - ומחו נגד השלטונות. לראשונה, הגיעו תמונות על מהומות שיעים בסעודיה, דווקא במחוז שאחראי על ייצור נפט למערב. צפו בתמונות ממצרים, ירדן, עירק, בחריין ולוב

כמו בכל ימי שישי האחרונים, גם הפעם יצאו מיליונים בכלל מדינות ערב אחרי התפילה להפגין נגד השלטונות בדרישה לקדמה ולרפורמות. בלוב יצאו מאות אלפים לבנגאזי לתפילה המונית, שם הדרשנים ומנהיגי הדת הכריזו על ניצחון העם - והפסדו של הדיקטטור קדאפי.

גם בעמאן, בירת ירדן, יצאו היום רבבות מהבתים להפגנה. הירדנים דורשים מהמלך עבדאללה להורות על פיזור הפרלמנט באופן מיידי, להפחית את כוחה של משפחת המלוכה וסגירת שגרירות ישראל. גם במצרים שבו ההמונים לכיכר תחריר שבקהיר, שם המשיכו להפגין נגד ממשלת המעבר. ההמונים בקהיר קראו גם להעמיד את חוסני מובארק לדין.

אבל בעולם המערבי חוששים מהתמונות שהגיעו ביום מהעיר א-קטיף שבסעודיה. השיעים יצאו לרחובות ומחו נגד המשטר, זאת למרות שהמלך הסעודי עבדאללה הורה על הענקת הטבות לאזרחים בשווי 37 מיליארד דולרים. עם זאת, המהומות באזור עתיר הנפט יכולות להשפיע בצורה משמעותית על מחיר הנפט בעולם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק