צפו: התגלה האוצר של נשיא תוניסיה

הטלוויזיה התוניסאית שידרה לראשונה תמונות מהארמון של הנשיא המודח שנמלט מארצו. בתוך כספות שהוסתרו באחד מארמונותיו של הנשיא בן עלי בפרברי הבירה, התגלו מאות מיליוני דולרים, ותכשיטים ויהלומים בשווי דומה. בטלוויזיה המקומית מציגים את השלל ואומרים: "הסתכלו היטב ושימו לב מה הם עשו עם עושרה של תוניסיה"

עד היום, עושרו האגדי של שליט תוניסיה המודח - על חשבון עמו העני - היה בגדר שמועות בלבד. מהיום השמועות הופכות למציאות מרה: הטלוויזיה התוניסאית הציגה תמונות מתוך ארמונו של השליט המודח זין עבאדין בן-עלי, בפרברי הבירה תוניס.

בתוך ארמונו של הנשיא ורעייתו ליילה בן-עלי נמצא סכום אדיר של כסף מזומן: מאות מיליוני דולרים במטבעות שונים, ערוכים בסדר מופתי בתוך הכספות. לצד השטרות הרבים, מחולקים לערימות של מאות שטרות, נמצאו גם תכשיטים ויהלומים רבים שגם שווים מוערך במיליוני דולרים.

"אתה מביט ולא מאמין למה שרואות עיניך", אומר הקריין בטלוויזיה הממלכתית של תוניסיה. "כספים בשווי מיליארדים וגם תכשיטים בשווי מיליארדים. המחשבה הראשונה שעולה בראשך היא שהנשיא המודח ומשפחתו הקדישו את כל זמנם ומרצם לאגירת כספים ותכשיטים".

מיד לאחר מכן הקריין התוניסאי מתקן את עצמו: "אמרתי 'אגירת כספים ותכשיטים'? ליתר דיוק צריך לומר 'גניבת כספים ותכשיטים'. צפו, הסתכלו היטב ושימו לב מה הם עשו עם עושרה ופרנסתה של תוניסיה".

אשת הנשיא גנבה טון וחצי זהב ברגע האחרון

בשבועות האחרונים דווח כי ליילה בן עלי, אשתו של הנשיא התוניסאי הגולה, נמלטה מתוניסיה עם תחילת ההפיכה - כשבידיה טון וחצי של זהב, בשווי יותר מ-232 מיליון שקלים. "אימלדה מרקוס של העולם הערבי", כפי שנוהגים לכנותה, על שם אלמנתו של הרודן הפיליפיני לשעבר פרדיננד מרקוס בגלל אורח חייה הראוותני ואהבתה לבגדי מעצבים, דרשה על פי הדיווח את הזהב שעות ספורות לפני שמשטרו של בעלה התמוטט.

מנהל הבנק המרכזי בתוניסיה סירב תחילה לבקשה, אך הנשיא בן עלי התערב והזהב ניתן לאשתו, שהצטרפה אליו בגלותו בסעודיה. הכלכלן התוניסאי הבכיר מונסף שיקרוהו אמר לעיתון ה"דיילי מייל" הבריטי כי אנשי המיליציה של בן עלי ניסו לקחת עוד זהב.

כשהזהב בידיה, עלתה ליילה אל המטוס שחילץ את משפחת הנשיא מתוניס הבוערת על סעודיה, שם הם קיבלו מעמד של "פליטים פוליטיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק