צפו: הכנות להפגנת הניצחון במצרים

מיליוני בני אדם התאספו בכיכר א-תחריר וברחובות קהיר לרגל חגיגות הדחת הנשיא חוסני מובארק. כוחות צבא גדולים התפרסו במקום מחשש לעימותים אלימים

שבוע לאחר הדחת הנשיא, מתקבצים בכיכר א-תחריר וברחובות בקהיר מיליוני בני אדם לקראת חגיגת הפלתו של חוסני מובארק אחרי 30 שנים בשלטון. כוחות צבא גדולים נערכים במקום כדי למנוע הפרות סדר ועימותים אלימים.

המיליונים מניפים כרזות ודגלים לציון תום עידן מובארק וקוראים קריאות שמחה. בנוסף הם מבקשים להתייחד עם זכרם של 365 הקורבנות במהלך 18 ימי המהפכה.

ההמונים השתתפו בתפילות יום השישי אותן הוביל השייח' יוסוף אל- קארדאווי, איש דת מוסלמי סוני בכיר שחזר אתמול מקטאר אחרי שנים בגלות. "זהו יום חג לכולם", הכריז.

"הזדמנות נדירה לייצר לדמוקרטיה"

במקביל להפגנות, מנסים ארגונים דמוקרטיים במדינה להפעיל לחץ על המועצה הצבאית העליונה, שמחזיקה זמנית בשלטון - וקוראים לשחרר אסירים פוליטיים.

''המהפכה הזאת היא הזדמנות אחת באלף שנים לכונן דמוקרטיה במדינה'', אמר מנהיג האופוזיציה מוחמד אל בראדעי בריאיון לבי.בי.סי.

בראדעי התייחס גם לטלטלה בעולם הערבי וניסה לספק הסבר לאירועים האחרונים: "'אנשים איבדו תקווה - ועכשיו הם יודעים שהם יכולים ומבינים: 'אם זה קרה במצרים אם זה קרה בתוניסיה זה יכול לקרות גם אצלנו''.

בהכנת הידיעה השתתפה נטלי צפתי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק