"מובארק התעורר מהתרדמת, בני משפחתו נמלטו לשוויץ"

מתגברים הדיווחים במצרים על מצבו הבריאותי של הנשיא המודח מובארק. העיתון "אל-גומהוריה" מדווח כי מובארק שב להכרתו, אולם מסרב בתוקף לצאת לטיפול רפואי באירופה. בנו עלאא נותר לצד מיטתו, בעוד רעייתו ובנו גמאל נמלטו לשוויץ. עוד בדיווח: אמבולנס הוזעק אמש לארמון בשארם, הקהל במקום חשב שמובארק בורח לחו"ל והריע

הנשיא המודח חוסני מובארק שב להכרתו, אולם עדיין מסרב לצאת לטיפול רפואי באירופה. בנו הבכור עלאא הוא היחיד שנמצא לצידו, ויתר בני המשפחה נמלטו לשוויץ - כך מדווח הבוקר העיתון "אל-גומהוריה" המצרי.

בעוד המועצה הצבאית העליונה של מצרים מנסה להחזיר את הסדר לרחובות המדינה, נמשך שטף הדיווחים בכלי התקשורת הערביים על מצבו הרפואי של הנשיא המודח. העיתון "אל-גומהוריה" מדווח היום כי מובארק שב להכרתו ממצב התרדמת בו היה שרוי מאז יום שבת. על פי הדיווח, מצבו הנפשי של מובארק קשה, הוא סובל מלחץ דם גבוה, מסרב לאכול ולקבל תרופות, והצוות הרפואי נאלץ לתת לו תרופות הרגעה.

עם זאת, הנשיא לשעבר מסרב בכל תוקף לעזוב את מצרים ולצאת לאירופה לקבל טיפול רפואי למחלת הסרטן ממנה הוא סובל. לצד מיטתו של מובארק בווילה בשארם א-שיח', על פי הדיווח, נמצא רק בנו הבכור עלאא, ואילו רעייתו סוזאן, בנו גמאל ויתר בני המשפחה נמלטו ממצרים לשוויץ, לא ברור מתי.

אמבולנס הוזעק לארמון הנשיאות, הקהל התלהב

עוד על פי הדיווח, לארמונו של מובארק בשארם א-שיח' הוזעק אתמול צוות רפואי ואמבולנס. הקהל הסקרן שהתאסף שם חשב שמובארק עומד להמריא מנמל התעופה של שארם, או לחילופין הלך לעולמו, והתאכזב לגלות שהנשיא המודח מתעקש להישאר במצרים למרות הפצרות קרוביו. 

העיתון המצרי מוסיף עוד כי מובארק הגיע לבדו לנמל התעופה של שארם עוד ביום שישי אחרי הצהריים, כמה שעות לפני הודעתו של עומר סלימאן על התפטרות הנשיא, ושעתיים אחר כך הגיע למקום גם עלאא, בנו הבכור. יתר בני המשפחה כלל לא הגיעו לווילה בשארם, ועל פי הדיווח נמלטו ממצרים לשוויץ.

הדיווחים במצרים: "מובארק עלול למות בכל רגע"

אתמול מסר מקור ביטחוני בכיר בצבא מצרים לעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון כי "לא אהיה מופתע אם אשמע בכל רגע שמובארק מת". המקור המצרי הוסיף, לפי הדיווח, כי "מצב בריאותו של מובארק מידרדר באופן דרסטי. הוא מסרב לקבל את הטיפול הנחוץ". לדבריו, נעשים ניסיונות כדי להעביר את מובארק לטיפול בחו"ל, ככל הנראה בגרמניה, שם עבר בשנה שעברה ניתוח להסרת כיס מרה.

עוד על פי הדיווח, הסובבים את הנשיא לשעבר מסרבים לטיפול ומבקשים מהרופאים "לתת לו למות בארץ שלו". "זה רק עניין של זמן", הוסיף המקור. על השמועות לפיהן מובארק עובד על ספר אוטוביוגרפי, אמר הבכיר: "זה לא נכון, הוא מתעורר רק לעיתים רחוקות מהתרדמת בה הוא שרוי ואינו במצב לכתוב".

העיתון המצרי "אל מסרי אל-יום" דיווח בתחילת השבוע כי נשיא מצרים המודח נמצא במצב של תרדמת מאז יום שבת, במעונו בשארם א-שייח'. העיתון ציטט מקורות, לפיהם מובראק מקבל טיפול רפואי, אך טרם הוחלט האם להעבירו לבית חולים.

מובארק, לפי העיתון, טס לעיר השוכנת לחופי הים האדום ביום חמישי האחרון עם בני משפחתו, מיד לאחר שנשא את נאום ההתפטרות בו העביר את סמכויותיו לגנרל עומר סולימאן. כמה שעות לאחר מכן, כך על הדיווח, איבד הנשיא המודח את הכרתו. אותם מקורות אמרו ל"מסרי אל-יום" שלמרות מצבו הבריאותי הירוד, עדיין לא התקבלה החלטה האם יש לאשפז את הנשיא לשעבר בבית חולים.

בתקשורת המצרית מדווח בימים האחרונים כי מובארק התעלף ככל הנראה פעמיים במהלך הקלטת נאום הפרישה שלו, ששודר בטלוויזיה הממלכתית של מצרים בערב יום חמישי.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

בכיר בצבא: "מובארק עלול למות בכל רגע"

"מובארק בתרדמת מאז יום שבת"

רגע לפני ההתפטרות: בניו של מובארק הלכו מכות

הצבא המצרי: נשמור על הסכם השלום עם ישראל

מובארק עלול לעמוד לדין

איך התפטרות מובארק תשפיע על ישראל?

ההמונים במצרים ניצחו - מובארק הלך הביתה

צפו: עדות בעברית מתוך כיכר תחריר

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

אזרחי מצרים: "תודה למי שהמציא את הפייסבוק"

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר